2 haftalık annesiz kedi nasıl beslenir?

AhmetBirkan

Hectopat
Selam, 2 haftalık olduğunu tahmin ettiğimiz gözleri açık kedi var. Annesi yok sabahtan beri. Eğer 23:00'a kadar gelmezse besleyelim diyoruz. Evde süt tozu yok o yüzden sabaha kadar nasıl beslemeliyiz? Yavru maması var kuru onu şırınaya suyla karıştırıp koysak versek olur mu? Ne yapalım?

Selam, 2 haftalık olduğunu tahmin ettiğimiz gözleri açık kedi var. Annesi yok sabahtan beri. Eğer 23:00'a kadar gelmezse besleyelim diyoruz. Evde süt tozu yok o yüzden sabaha kadar nasıl beslemeliyiz? Yavru maması var kuru onu şırınaya suyla karıştırıp koysak versek olur mu? Ne yapalım?

Süt kediler için zararlı bu arada dışarıdaki sütler yani.

Biliyorum evde olan ne verebilirim? Yarın sabah süt tozu alacağız ama şimdi?

Mamayı küçük miktarlar halinde bir seferlik hazırlayın ve artan kısmını yeniden kullanmayın, atın. Mama ne sıcak ne de soğuk olmalı, oda sıcaklığında olmalıdır. yavru her 3-4 saatte bir beslenmelidir. Yavruyu beslemek için kucağınıza bir havlu serin ve yavruyu bu havlunun üzerine karın üstü duracak şekilde koyun.

Herhangi bir sorunuzda beni etiketleyin lütfen.
Hocam şu an 3 haftalık olacaklar sanırım, el kadarlar. Bir tanesini alıp daimi evimde beslemek istiyorum. Kaç aylık olunca alayım? Benim fikrim yürümeye başlasın, kuru mamaya alıştırayım zaten annesi gün içinde yanlarında durmuyor. Geceleri yanında gün içinde dışarıda geziyor. Yem yesin, tuvaletini yapsın ve yürüyor olsun o zaman bir tanesini almayı planlıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Hocam şu an 3 haftalık olacaklar sanırım, el kadarlar. Bir tanesini alıp daimi evimde beslemek istiyorum. Kaç aylık olunca alayım? Benim fikrim yürümeye başlasın, kuru mamaya alıştırayım zaten annesi gün içinde yanlarında durmuyor. Geceleri yanında gün içinde dışarıda geziyor. Yem yesin, tuvaletini yapsın ve yürüyor olsun o zaman bir tanesini almayı planlıyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Yavru kediler takribi 2-3 haftadan sonra sütten kesilir, eğer kendinizden eminseniz yavru iken alıp kendinize alıştırmanız daha iyi olacaktır. Sorduğunuz sorular, kum eğitimi ve mama gibi konuları rehberimde bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı