2 HDD'de Windows 10 ve Windows 11 kullanma

Tolga Gaming

Hectopat
Yer
Malatya, Battalgazi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bende 2 tane HDD var. 1 tanesinde şu an kullandığım Windows 10 var. Diğeri ise eski bilgisayarımındı. Onda ise açılmayan, bozuk bir Windows 7 var. Sadece dosyalara erişmek için kullanıyorum bu HDD'yi.

Şimdi size sorum şu olacak, ben içinde Windows 7 olan HDD'deki Windows 7'yi silip, o HDD'ye Windows 11 kurup, içinde Windows 10 olan HDD'deki Windows 10 ile aynı anda kullanma şansım var mı?

Yani bir HDD'yi sıfırlayıp içine Windows 11 kuracağım ve diğer Windows 10 ile birlikte kullanacağım.
Eğer böyle bir şey yapma olanagim varsa detaylı bir şekilde nasıl yapacağımı anlatır mısınız rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu yaparım da nasıl Windows 7 olan HDD'ye Windows 11 kuracağım detaylı bir açıklama lazım bana.

Anakartının markasına göre Boot menu tuşları olur mesela MSI için F9 tuşudur F9 tuşuna bastığından yüklü işletim sistemleri çıkar hangisi seçersen o açılır.

Hocam bence ne olur nolmaz Windows 10 olan HDD'yi çıkarın. Hazır olan Windows 11 USB nizi takın ve kurun. Sonra Windows 10 olan HDD'yi takarsınız.

Hmm şimdi ben Windows 10 HDD çıkaracağım, Windows 11 USB takıp BIOS'tan onu seçip PC açacağım, Windows 11 kuracağım değil mi?

Hocam fazla bilmiyorum diğer hocalarımın fikirlerini alın. Çünkü düşündüğüm zaman yazdığım şey mantıksız geldi.

Bence mantıklı yani PC de sadece bozuk Windows 7 HDD'si olacak ve ben PC'yi USB'den açtığımda direkt Windows 7 olan PC'ye kuracak :)

Yeni konular

Geri
Yukarı