2 ışletim sistemi yüklüyken diğerine giriş yapılamıyor

ey_32me

Hectopat
1 SSD ve 1 HDD takılı.
SSD'de Windows 10 Pro.
HDD'de Android X86 kurdum ama HDD'yi bir türlü başlatamadım.
2'Sini ayn anda kullanmak istiyorum.
BIOS UEFI.
Boot sıralamasında sadece Boot Manager var başka seçenek yok.
Açılışta sorması gerekiyor ve ben bu ayarı nasıl yapabilirim?
Çözüm yazın lütfen cok ihtiyacım var.

Resimde e diskinde Android X86 7.1 kurulu(30 GB olan bölüm)
Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    139 KB · Görüntüleme: 78
VirtualBox ile kurmadın mı?

İki isletim sistemi ayni anda kullanilabilir.
Onceki bilgisayarimda kullaniyorum.
Sanal makine yani Virtualbox'u bir turlu kuramadim.

Merhabalar,

Bilgisayarda aynı anda birden çok işletim sistemi bulunabilir. Böyle bir karışıklık olmuş. Ayrıca karışıklıklardan biri de Windows üzerine Virtualbox ile kurulduğu. Onun adı sanal makinedir.Arkadaşımızın yaptığı ise "Dual Boot".

Çözüme gelince; BIOS ayarlarına gelin ve disklerin görüntülendiği yere gidin. Ardından açılmasını istediğiniz diski seçin. Klavyedeki yön oklarını kullanarak en yukarıya taşıyın.

Normalde bilgisayar açılırken "Hangi işletim sistemini çalıştırmak istersiniz?" diye soru soruyordu bana. Ben de oradan seçiyordum. Kullandığınız işletim sistemlerinin forum adreslerine de sormayı denemenizi öneririm.

Merhabalar,

Bilgisayarda aynı anda birden çok işletim sistemi bulunabilir. Böyle bir karışıklık olmuş. Ayrıca karışıklıklardan biri de Windows üzerine Virtualbox ile kurulduğu. Onun adı sanal makinedir? Arkadaşımızın yaptığı ise "Dual Boot".

Çözüme gelince; BIOS ayarlarına gelin ve disklerin görüntülendiği yere gidin. Ardından açılmasını istediğiniz diski seçin. Klavyedeki yön oklarını kullanarak en yukarıya taşıyın.

Normalde bilgisayar açılırken "hangi işletim sistemini çalıştırmak istersiniz?" Diye soru soruyordu bana. Ben de oradan seçiyordum. Kullandığınız işletim sistemlerinin forum adreslerine de sormayı denemenizi öneririm.

Cevap için teşekkrler UEFI olduğu için önyükleme otomoteik olarak Windows Boot Manager tarafından yapılıyor.Ben android x86 yı direkt diskime kurmak istiyorum.Kuruyorum ama reboot dediğimde windows 10 a giriş yapıyor

Cevap için teşekkrler UEFI olduğu için önyükleme otomoteik olarak Windows Boot Manager tarafından yapılıyor.Ben android x86 yı direkt diskime kurmak istiyorum.Kuruyorum ama reboot dediğimde windows 10 a giriş yapıyor
"Fast Boot" diye bir seçenek var mı sizde? Eğer varsa onu "Disabled" konumuna getirin ve tekrar deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı