2. İstanbul Bilişim vakasi olacak firma İtopya

Bana da aynı cevabı verdiler hem telefondan hem mailden fakat internette hala değerlendirme aşamasında gözüküyor. Sizde nasıl gözüküyor iptal edildi yazıyor mu ?
değerlendirme aşamasında görünüyor ama direk bütün iptal taleplerini onaylamışlar. Bu firmanın her yerinden rezalet akıyor yarın 17:00 kadar ödeme hesabımda olmazsa doğruca tüketici hakem heyetine başvurum para için değil rezillikleri için

20 kasımda bir tane işlemci sipariş verdim 23 kasımda kargoya verildi. Tahmini teslim tarihine de 26 kasım diyor. Kargo haricindeki konuları bilmiyorum fakat kargo konusundan şikayet eden arkadaşlar bence biraz sabırsız. Bu dönemin yoğun geçtiği belli, sitede belirtilmiş zaten kargo durumu biraz anlayış göstermek gerek.

20 kasımda bir tane işlemci sipariş verdim 23 kasımda kargoya verildi. Tahmini teslim tarihine de 26 kasım diyor. Kargo haricindeki konuları bilmiyorum fakat kargo konusundan şikayet eden arkadaşlar bence biraz sabırsız. Bu dönemin yoğun geçtiği belli, sitede belirtilmiş zaten kargo durumu biraz anlayış göstermek gerek.
Yahu ne sabırsızlığı arkadaş. Amazon'dan alışveriş yapıyorum. 2 gün sonra elime ulaşıyor. Bakın dikkat edin kargoya verilmiyor elime ulaşıyor. N11'den alışveriş yapıyorum satıcıya göre maksimum 3 gün içerisinde elime geçiyor. İtopya'dan alışveriş yapıyorsunuz ve neredeyse 1 hafta sonra elinize geçiyor ürün. Ben 4 günden fazla süren sipariş süreci yaşamadım hiç.
Yanlış anlaşılmasın pandemiden önceyi anlatmıyorum bu süreçten örnek veriyorum. Neredeyse 4-5k'lık e-ticaret alışverişi gerçekleştirdim sırf bu dönemde. Siz 1 haftayı kabul edilebilir süre görüyorsunuz ilginç.

Yasal veya belirttiği kargo sürelerine uymuyorlar. Uysalar sıkıntı olmayacak
örneğin bir kasa satın aldınız 5 ile 7 iş günü içinde kargoya verilir diyor sitelerinde.
Ama aradığınızda en az iki hafta süre veriyorlar buna dolandırıcılık denir. Ya internet sitendeki yazını kaldır yada süreci tam yaz.
Yoğunluk meselesi ise ayrıca komedi diyelim ki bu adamlar 2 günde 500.000 adet sipariş aldı yoğunluk var deyip kargonu 6 ay sonra yollayabilir mi? Bu bir bahane mi ? Yoğunluk varsa ona göre personel bulundurursun 5 ile 7 iş günü deyip 2 hafta sonra diyerek bekletmezsin.

değerlendirme aşamasında görünüyor ama direk bütün iptal taleplerini onaylamışlar. Bu firmanın her yerinden rezalet akıyor yarın 17:00 kadar ödeme hesabımda olmazsa doğruca tüketici hakem heyetine başvurum para için değil rezillikleri için
Bana oyalamak için yalan söylüyorlar gibi geldi. Bugün 3. iş günü doluyor. Ben de yarın tüketici hakem heyetine başvuracağım. Paramızı kullanıyorlar şuan. Diğer iade süreçlerinde hiç böyle zorluk yaşamamıştım.

Bana oyalamak için yalan söylüyorlar gibi geldi. Bugün 3. iş günü doluyor. Ben de yarın tüketici hakem heyetine başvuracağım. Paramızı kullanıyorlar şuan. Diğer iade süreçlerinde hiç böyle zorluk yaşamamıştım.
Bende dün iptal ettim dün onaylanmış bakalım bence bu hafta içi bekleyelim cumaya kadar
Ayrıca CİMER şikayet ekranını da kullanabilirsiniz

Son düzenleme:
Bende dün iptal ettim dün onaylanmış bakalım bence bu hafta içi bekleyelim cumaya kadar
Ayrıca CİMER şikayet ekranını da kullanabilirsiniz
Siteleri yine çökmüş. Muazzam vallahi. Ayrıca hocam iyzico sistemi kullanıyorlar. İade gerçekleşse İyzico'dan mail geliyor. İyzico ile ödeme alan bir kaç site iadeyi yaptığı an iyzico mail atıyor ve aynı gün geçiyor para hesaba.
Bunlar yalan dolanla bizi oyalıyorlar haberiniz olsun.

20 Kasım'da bir tane işlemci sipariş verdim 23 Kasım'da kargoya verildi. Tahmini teslim tarihine de 26 Kasım diyor. Kargo haricindeki konuları bilmiyorum fakat kargo konusundan şikayet eden arkadaşlar bence biraz sabırsız. Bu dönemin yoğun geçtiği belli, sitede belirtilmiş zaten kargo durumu biraz anlayış göstermek gerek.
3 günde kargoya verilmesi büyük bir mucize. 14 Kasım'da sipariş verenler varmış, hala kargoya verilmemiş. Sebebi ise deponun taşınmasıymış. Arkadaş da haliyle depo taşınacaksa niye bunu biz bilmiyoruz, niye almadan bilgilendirmiyorsunuz demiş ki bence çok da haklı da. Bu adamlara anlayış gösterilecek bir durum göremiyorum henüz.

Sizin durumunuz gayet iyi, ama sizden bir altta @Apusystem'in yorumu çok doğru. Hepsiburada bile sipariş verdiğim gün kargoladı ürünü. Amazon.com.tr en hızlısı zaten, 1 günde elimdeydi. QP Bilişim de sipariş günü kargoladı, ertesi gün elimdeydi aynı şekilde. Ama 1 hafta önce verdiğim siparişin "Siparişi iptal et" butonu bile gitmedi, yani daha görülmemiş bile sipariş. Sadece onaylı öylece duruyor. Siparişi iptal ettim zaten uğraşamam.

Konu ile ilgili ise böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum. Sanırım site çok yoğun, saldırı yapılıyor olabilir. Pandeminin ilk 1-2 ayında da benzer bir olay/muhabbet yaşanmıştı. Yine İtopya paraları alıp kaçtı deniyordu ama böyle bir şey olmadığını gösterdiler. Yani tabi olmaz dememek lazım ama bu kaçma ihtimali biraz zor yani.

Yok o İtopya'nın huyudur telefonu surata kapatmak ama dolandırıcılık yapmazlar. Şahsen insan yerine konulmayı sevdiğim için oradan pek alışveriş yapmam.

Kullanılmış ürün satarlar, müşteriyi hayvan yerine koyarlar, eleman almak yerine paraları reklam için çomar yayıncılara yedirirler ama ikinci bir İstanbul Bilişim olmazlar.
Yine doğru bir yorum, sayfaları gezerken gözüme çarptı.

Son düzenleme:
Siteleri yine çökmüş. Muazzam vallahi. Ayrıca hocam iyzico sistemi kullanıyorlar. İade gerçekleşse İyzico'dan mail geliyor. İyzico ile ödeme alan bir kaç site iadeyi yaptığı an iyzico mail atıyor ve aynı gün geçiyor para hesaba.
Bunlar yalan dolanla bizi oyalıyorlar haberiniz olsun.
ödemeyi havale yapmıştım bugün aradılar hesap numarası için bakalım ne olacak

ödemeyi havale yapmıştım bugün aradılar hesap numarası için bakalım ne olacak
İyi bari hocam en azından sizde gelişme var bende o da yok. Kredi kartıyla peşin ödeme yaptım. Diğer firmalar 3 iş günü içerisinde parayı iade ediyor ve hesabıma geçmiş oluyor. Ama bunlar 8 iş gününden bahsediyor. Her cümleleri fiyasko.

Yeni konular

Geri
Yukarı