2. kez mezuna kalınır mı?

Farawell Ballad

Hectopat
Yer
Jötunheim'de kül döküyor
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Ben 2021 senesi mezunuyum ilk senemde 146 bin bir sıralama yaptım ve ailemin de desteğiyle bir sene mezuna kaldım. Bu süreçte ilk başta çalışmaya zorlansam da topladım ve denemelerde çok iyi sonuçlar almaya başladım. Sınava girerken 70 binin aşağısına düşmem diyordum fakat sınav anında istediğim gibi gitmedi her şey. 146 binden 103 bine çektim bu sene ama hedefim 50 binin aşağısı. Ailem her türlü arkandayız kalmak istiyorsan kal diyor ama hem geç kalır mıyım hem çekebilir miyim bunun aşağısına bilmiyorum. Açıkçası sınavdan sonra biraz ümitsizliğe düştüm. Çalışma gücüm var ama ne yapmalıyım bilemiyorum. Tavsiyelerinizi, önerilerinizi bana söylerseniz memnun olurum. Ayrıca sadece sağlık alanı düşünüyordum bu yüzden herhangi bir mühendislikte gönlüm yok.

Son düzenleme:
Böyle bir imkanın varken istemediğin yere gitme, çalış daha iyisini yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen senin tercihine kaldıysa ne güzel, ailenin arkanda olması ve seni desteklemesi de büyük şans, geç kalma durumunda endişen olmasın iki seneden bir şey olmaz,
Ancak;
Bu sene ki TYT puanı sadece bu sene kullanılabilir, normalde iki sene kullanılabilen TYT tek seneye indirildiyse bu sınav sisteminin değişebileceği anlamına gelebilir, TR serveri sonucu sürekli kumar oynarsın, ona göre hareket et. Ancak yine de bırakılmaz diye değil bu, bakarsın yeni gelebilecek olan sistem daha adaletli olur işine gelir. Şimdiden kolaylıklar dilerim.

Öncelikle herkese merhaba. Ben 2021 senesi mezunuyum ilk senemde 146 bin bir sıralama yaptım ve ailemin de desteğiyle bir sene mezuna kaldım. Bu süreçte ilk başta çalışmaya zorlansam da topladım ve denemelerde çok iyi sonuçlar almaya başladım. Sınava girerken 70 binin aşağısına düşmem diyordum fakat sınav anında istediğim gibi gitmedi her şey. 146 binden 103 bine çektim bu sene ama hedefim 50 binin aşağısı. Ailem her türlü arkandayız kalmak istiyorsan kal diyor ama hem geç kalır mıyım hem çekebilir miyim bunun aşağısına bilmiyorum. Açıkçası sınavdan sonra biraz ümitsizliğe düştüm. Çalışma gücüm var ama ne yapmalıyım bilemiyorum. Tavsiyelerinizi, önerilerinizi bana söylerseniz memnun olurum. Ayrıca sadece sağlık alanı düşünüyordum bu yüzden herhangi bir mühendislikte gönlüm yok.

Sana abi tavsiyesi. İyi bir üniversiteye gitmezsen Türkiye'de üniversite okumanın manası yok. Sürünürsün sadece.

Hedefin 50 bin altıysa tekrardan sınava girilebilir. Önemli olan, mezuna kaldığında ne yapacağındır. Mezuna kaldığında eğer değerlendiremezsen mevcut sıralamanın daha da altında da yapabilirsin. Bunu da aklında bulundur derim.

İşte sıkıntı da orada ki var, :) okuyorum, imkan konusunda bir şey diyemem ki devlet üniversitesinde mükemmeli bekleyemezsin. Kastettiğim şey de sadece sağlık için değil :)
Örneklerle konuşalım Konu sahibi daha iyi anlasın. Kimse Karabük Sakarya vs vs yi takmaz. Gideceksen adam akıllı İTÜ ODTÜ Boğaziçi'nde okuyacaksın ki imkan ve eğitim göresin. Diğer okullarda teorik dersler ve imkansızlıklar sürünürsün sadece, ben üniversitelerde elektronik öğretilirken proje olarak flip flop devresi yaptıran tonla üni gördüm. Yazık böyle okullarda okuyan çocuklara.

Örneklerle konuşalım Konu sahibi daha iyi anlasın. Kimse Karabük Sakarya vs vs yi takmaz. Gideceksen adam akıllı İTÜ ODTÜ Boğaziçi'nde okuyacaksın ki imkan ve eğitim göresin. Diğer okullarda teorik dersler ve imkansızlıklar sürünürsün sadece, ben üniversitelerde elektronik öğretilirken proje olarak flip flop devresi yaptıran tonla üni gördüm. Yazık böyle okullarda okuyan çocuklara.
Ha bir de unutmadan :)

Yeni konular

Geri
Yukarı