2 Kg'lik arabaya motor önerisi

Cherax

Hectopat
4 tekerli, 1 arka 1 ön toplam 2 motor takmak istiyorum. Öncelikle traktör yapmayı düşünüyordum fakat sonra önce aracın alt kısmındaki önemli şeyleri yapıp öyle karar vermek istedim. Ben demir dişli kullanarak torku arttırmak istiyorum fakat internette bulmak zor. Bende birkaç garip dişli var ama en kötü ihtimal ile onlarla yaparım diye düşünüyorum.
Şimdi sizden istediğim, 2-3 kglik aracı rahatça yokuşlardan vs. çıkarabilecek motor ve demir dişli seti istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Dostum 3D yazıcın var ise parçaları kendin basabilirsin. Yok ise tavsiye veremem veya başka parçaları hafifletebilirsiniz. Yokuş ne kadar bir yokuş ayrıca?

Dostum 3D yazıcın var ise parçaları kendin basabilirsin. Yok ise tavsiye veremem veya başka parçaları hafifletebilirsiniz. Yokuş ne kadar bir yokuş ayrıca?

Ya plastik olmasını istemiyorum açıkçası ama eğer plastik de rahat götürür diyorsanız 3D yazıcı var. Yokuş dediğim 20 derece gibi bir şey.
Bu dişlileri olur mu bir de? Olmazsa inceltebilirim.
Motor önerisi alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20210730_090049.jpg
    IMG_20210730_090049.jpg
    109,4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Ya plastik olmasını istemiyorum açıkçası ama eğer plastik de rahat götürür diyorsanız 3D yazıcı var. Yokuş dediğim 20 derece gibi bir şey.
Bu dişlileri olur mu bir de? Olmazsa inceltebilirim.
Motor önerisi alabilir miyim?
Hafif olması açısından plastik çok daha fark yapar diye düşünüyorum, Proje ise plastik olması pek bir etki olmaz proje değil ise sonradan yapa bilirsiniz, İnceltme hakkında yorumum yok malesef :(

Hafif olması açısından plastik çok daha fark yapar diye düşünüyorum, proje ise plastik olması pek bir etki olmaz proje değil ise sonradan yapabilirsiniz, inceltme hakkında yorumum yok maalesef :(

Hocam benim korktuğum şey şunlar,
1) motorun gücü aracı hareket ettirmeye yetmeyebilir.
2) motorun gücü yetecek kadar güçlü bir motordur fakat dişliler bu güce dayanmaz ve; ya dişlilerin arası açılır boşa döner, ya da direkt dişliler parçalanır.
O yüzden 3 kglik bir arabaya plastik dişli saçma olmaz mı?

Hocam benim korktuğum şey şunlar,
1) motorun gücü aracı hareket ettirmeye yetmeyebilir.
2) motorun gücü yetecek kadar güçlü bir motordur fakat dişliler bu güce dayanmaz ve; ya dişlilerin arası açılır boşa döner, ya da direkt dişliler parçalanır.
O yüzden 3 kglik bir arabaya plastik dişli saçma olmaz mı?
Plastiği hafife almayalım bence ABS plastik dayanıklı benim kişisel görüşüm ama amatör bir bakış açısı eğer hiç bir cevap alamaz isek tek çare bu gözüküyor, Ve motor ısındıkça zamanla plastikte eriyicektir araştırmaya devam edelim daha iyi olur bence.

Geri
Yukarı