2 Kitap Birden Okunur mu?

Ayda 15-20 kitap alıyorum sahaftan. Yani zaten iki günde bir kitap (bazen bir günde) bitirdiğim için genelde tek kitap okuyorum ama biri roman hikaye vs. diğeri bilimsel kitap şeklinde olursa iki tane okuyorum bazen. Ayrıca sadece tuvalette okuduğum kitaplarda var :) Mesela "cahillikler kitabı". Kısa kısa bilgilerden oluşuyor. Tuvalette aynı dergiyi 123124. defa karıştırmaktan daha iyi. :D

3 kitabı paralel götürdüğüm zamanlar var. Birisi yol kitabım, birisi ev kitabım, birisi işle ilgili okuduğum kitap. Çok da güzel okunuyor. Tabi yavaş ilerliyor ama yine ortalama olarak aynı sayıda kitabı aynı süree bitiriyorsun.
Aynı zamana beyni zorlamak da kapasitesinin gelişmesi için çok iyi bir yöntem, alzheimer'dan korunmanın en etkili yöntemlerinden birisi kitap okumak.

Eğer sabah, öğle, akşam tarzında birkaç saatliğine iş bölümü yaparsan 3 kitap bile düzenli şekilde okunabilir. Ama birbirine karışmaması için hepsinin belirli saatleri olmalı.

Ben 2-3 kitabı birden okuyorum, tek bir kitaba uzun süre odaklanamıyorum. Ortalarına doğru mutlaka ilgim azalıyor.
Yüzde doksan tarih kitabı okuduğum için "nerde kalmıştım" gibi problemler çok çıkmıyor, o yönden rahatım :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı