2 Modem 1 PC'de kullanılabilir mi?

AAAplus

Kilopat
Merhaba. Sorum aslında basit, evimde 2 adet farklı internet ve modem olacak. Bunlardan biri Ethernet ile diğeriyse USB Wi-Fi adaptör ile bilgisayarıma bağlı olacak. Ben sanal bilgisayar kurup sanaldaki interneti Wi-Fi kendi internetimi Ethernet üzerinden vermek istiyorum bu sayede farklı IP'ler elde etmiş olacağım 1 PC'de bu mümkün müdür? Ona göre 2. interneti bağlatacağım eve, cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Not: VPN, proxy gibi şeyler işe yaramıyor benim için önermeyin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır bunu yapamazsınız.
Yapmaya çalıştığınız şeyi yapamazsınız bilgisayar ikisinden birisine bağlanacaktır. Bu ethernet kablosu takılıyken Wi-Fi'de kullanayım tarzı bir şey.

Merhaba. Sorum aslında basit, evimde 2 adet farklı internet ve modem olacak. Bunlardan biri Ethernet ile diğeriyse USB Wi-Fi adaptör ile bilgisayarıma bağlı olacak. Ben sanal bilgisayar kurup sanaldaki interneti Wi-Fi kendi internetimi Ethernet üzerinden vermek istiyorum bu sayede farklı IP'ler elde etmiş olacağım 1 PC'de bu mümkün müdür? Ona göre 2. interneti bağlatacağım eve, cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Not: VPN, proxy gibi şeyler işe yaramıyor benim için önermeyin lütfen.

Sanal bilgisayara Wi-Fi'yi Kendi bilgisayarınızda Ethernet kullanabilirsiniz diye biliyorum. Sanal bilgisayarda seçenek olarak Wi-Fi'yi seçerseniz sanal bilgisayar onun üstünden alır interneti tam emin olmamakla beraber telefonunuzdan Wi-Fi paylaşarak dener misiniz? Bu arada iki interneti birleştirmeye mi çalışıyorsunuz yoksa sanal PC'de ve normal PC'de ayrı internet kullanmak mı amaç?

Yapılabileceğini düşünüyorum. Çünkü sanal makinede bilgisayarın hangi donanımını(gamepad bile) vs kullanabileceğimizi dahi seçebiliyoruz. O yüzden ethernet veya Wi-Fi seçimi de yapılabilir diye tahmin ediyorum.

Hayır bunu yapamazsınız.
Yapmaya çalıştığınız şeyi yapamazsınız bilgisayar ikisinden birisine bağlanacaktır. Bu Ethernet kablosu takılıyken Wi-Fi'de kullanayım tarzı bir şey.

Hocam dediğiniz normal PC olup sanal arada olmasa doğru ama aslında 2 modem 2 PC'ye dağılmış oluyor mantıken.

Sanal bilgisayara Wi-Fi'yi Kendi bilgisayarınızda Ethernet kullanabilirsiniz diye biliyorum. Sanal bilgisayarda seçenek olarak Wi-Fi'yi seçerseniz sanal bilgisayar onun üstünden alır interneti tam emin olmamakla beraber telefonunuzdan Wi-Fi paylaşarak dener misiniz? Bu arada iki interneti birleştirmeye mi çalışıyorsunuz yoksa sanal PC'de ve normal PC'de ayrı internet kullanmak mı amaç?
Evet amaç ikisinde de farklı internet kullanmak. Elimde USB wifi adaptörü olmadığı için test edemiyorum ama kesin cevap gelmedigi için alıp deniyim en iyisi internet bağlanmadan önce.

Evet amaç ikisinde de farklı internet kullanmak. Elimde USB Wi-Fi adaptörü olmadığı için test edemiyorum ama kesin cevap gelmedigi için alıp deneyeyim en iyisi internet bağlanmadan önce.

Şöyle de deneyebilirsin telefonda ki interneti USB ile bağla nasıl olsa amaç farklı bağlantılar oluşturup birini bir tarafta diğerini diğer tarafta kullanmak.

Evet arkadaşlar USB WI-FI alıp test ettim ve kullanılabiliyormuş, Asıl bilgisayarım ve sanal bilgisayarım farklı internet üzerinden farklı IP'lerle internete çıkıyor.. 😁

Bir başka Sanal PC kurup bir internet daha bağlatsam acaba 3 farklı IP alabilecek miyim bu sefer?

Yeni konular

Geri
Yukarı