2. monitör aktif edilemiyor

Shwayzee

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, halihazırda ekran kartıma bağlı olarak bir monitörü kullanıyorum. Eski bilgisayarımdaki monitörü de 2. monitörüm olarak kullanmak istiyorum fakat monitörde sadece VGA girişi bulunuyor. Bu yüzden de sadece VGA kablosu kullanabiliyorum. 2. monitörden gelen VGA kablosunu anakart girişindeki VGA yerine taktığımda ise görüntü gelmiyor. Bu yüzden VGA kabloyu DVI dönüştürücüsü aldım öyle denedim bundan da yanıt alamadım.

Anakart modeli: MSI B350M-Gaming Pro.
İşlemci: Ryzen 1500X.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Anakarttan görüntü alabilmeniz için işlemcinizin grafik kartı olması gerekir.
Ekran kartınızda DVI ve VGA girişimi var sadece?
Dönüştürücünüz aktif bir dönüştürü olması lazım.
Piyasadaki kablosuz 3 5TL satılan dönüştürücülerden çoğu zaman görüntü alamazsınız.

Anakarttan görüntü alabilmeniz için işlemcinizin grafik kartı olması gerekir.
Ekran kartınızda DVI ve VGA girişimi var sadece?
Dönüştürücünüz aktif bir dönüştürü olması lazım.
Piyasadaki kablosuz 3 5TL satılan dönüştürücülerden çoğu zaman görüntü alamazsınız.

Ekran kartımda DVI, HDMI girişleri mevcut VGA girişi yok. Ayrıca bildiğim kadarıyla 2. monitörümü de ekran kartına bağlarsam alacağım performans düşecek.

Sana tavsiyem HDMI dönüştürücü olanını al. İki farklı oyun oynarsan performansın düşebilir sadece.

Benim aklımda olan şey, örnek veriyorum ana monitörüm ile oyun oynayıp, ikincil monitörüm ile yan taraftan Discord, YouTube tarzı diğer işlerimi yapabilmek. Bu yüzden anakarta takmayı deniyordum ama son çare olarak ekran kartına takacağız artık yapacak bir şey yok herhalde. Yardımların için teşekkürler, fakat sorunumun çözüldüğünü düşünmüyorum.

Benim aklımda olan şey, örnek veriyorum ana monitörüm ile oyun oynayıp, ikincil monitörüm ile yan taraftan Discord, YouTube tarzı diğer işlerimi yapabilmek. Bu yüzden anakarta takmayı deniyordum ama son çare olarak ekran kartına takacağız artık yapacak bir şey yok herhalde. Yardımların için teşekkürler, fakat sorunumun çözüldüğünü düşünmüyorum.
Hocam ekran kartına bapğlamadığınız sürece (mevcut donanımınızla) görüntü alamazsınız. Ayrıca arkadaşın belirttiği gibi iki farklı ekranda iki farklı oyun oynamadığınız ya da ağır program (edit, render) yürütmediğiniz zaman kaybedilen performansı hissetmeniz pekte mümkün değil. Donanımızı tam olarak bilmiyorum ama çalıştırmayı düşündüğünüz uygulamalar size bir problem çıkarmayacaktır.

Onboard Graphics

• 1 x VGA bağlantı noktası, maksimum 2048x1280@60Hz, 1920x1200@60Hz
* çözünürlüğü destekler.

• 1 x DVI-D bağlantı noktası, maksimum 1920x1200@60Hz
* çözünürlüğü destekler.

• 1 x HDMI™ bağlantı noktası, maksimum 4096x2160@24Hz
*çözünürlüğü destekler.

* Yalnızca 7. Nesil A serisi/ Athlon ™ işlemci kullanıldığında desteklenir.

Geri
Yukarı