2. monitör bilgisayarı ne kadar yorar?

efe1408

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Kuzenimin eski monitörü 60 Hz, monitörü alıp 2.ekran yapacağım. PC'de performans vs azalır mı 2.monitörü takınca? Bir de 2.monitörü kasaya bağlamak için aparat vs kablo gerekir mi?

.

Son düzenleme:
Kablosunun uyumlu olmasına dikkat et ve tabii ki de aparat gerekir monitörü bilgisayarına bağlamak için performans hakkında bir şey diyemiyorum maalesef.

Ekran kartı aşırı derecede kötü değilse etkisi olmaz. 4 monitör taksanız bile sistem hissetmez.

Ben de 2. ekran almayı düşünüyorum GTX 750 var çok etki eder mi sence?

GTX 750 GTX 1050'den %40 civarı daha kötüymüş. Ben 1050 kullanırken 720 çözünürlükteki 2. monitör hiç etki etmedi defalarca denememe rağmen. Sizde de en fazla %1-2 etki eder. Rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat hem 2. monitör hem ana monitör ikisi de 1920x1080p çözünürlükte olursa %5 kadar fark olabilir tahminimce. Çünkü kartınız TechPowerUp da 1920x1080p çözünürlük için önerilmiyor. Tabii oyun için söylenen bu. Sitenin linkini atayım belki kartınızı incelemek istersiniz.

GTX 750 GTX 1050'den %40 civarı daha kötüymüş. Ben 1050 kullanırken 720 çözünürlükteki 2. monitör hiç etki etmedi defalarca denememe rağmen. Sizde de en fazla %1-2 etki eder. Rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat hem 2. monitör hem ana monitör ikisi de 1920x1080p çözünürlükte olursa %5 kadar fark olabilir tahminimce. Çünkü kartınız TechPowerUp da 1920x1080p çözünürlük için önerilmiyor. Tabii oyun için söylenen bu. Sitenin linkini atayım belki kartınızı incelemek istersiniz.

Oyun için çok fazla kullanmıyorum zaten bilgisayarı peki oyun oynarken 2. monitörü devre dışı bırakabiliyor muyum?

Oyun için çok fazla kullanmıyorum zaten bilgisayarı peki oyun oynarken 2. monitörü devre dışı bırakabiliyor muyum?

Oyunda dediğim gibi %5 falan etkisi olur pek etkilemez yani. Kendiniz deneyip görebilirsiniz. Devre dışı bırakmak için kabloyu çıkarıp yeniden başlatmanız gerekiyor diye biliyorum. Emin değilim ama sanırım Aygıt Yöneticisi'nden de devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Geri
Yukarı