2. monitörde ilk açılışta "VGA No Signal" hatası

tayfunsercan

Hectopat
Daha fazla  
1. monitörüm ASUS 144 Hz 1 ms ve 2. monitörüm ASUS 75 Hz 5 ms.

1. monitörüm HDMI ile bağlı ve 2. monitörüm VGA ile bağlı.

Her bilgisayarı açtığımda ilk açılışta 2. monitörde MSI anakartının açılış ekranı geldikten sonra "VGA No Signal" diyor. Ancak bilgisayarı 1. monitörden yeniden başlat dediğimde 2 monitöre de sorunsuz ekran geliyor. Yani her seferinde bilgisayarı 1 kere yeniden başlat diyorum ve sorunsuz kullanıyorum. Neden kasayı ilk başlatınca 2. monitör her seferinde "VGA No Signal" hatası veriyor da 2. açışta sorunsuz ekran geliyor. Bir şey bozuk olsa her zaman görüntü gelmez. Sağlam olsa her zaman görüntü gelir.

Hocam, belki sizin bir fikriniz vardır. @LaMorte

Kasada başka VGA girişi var mı? Varsa denediniz mi?
Siz söyleyince bir bakayım dedim. Kasada VGA girişi bile yokmuş. Durum şöyle; monitörde 1 VGA, 1 DVI var. Kasada ise 1 DVI 1 DVH var.
1.Monitörüm HDMI ile bağlı, 2.Monitör ise monitörden gelen VGA kablosu dönüştürücü ile DVH'ye dönüştürülüp takılmış.

Siz söyleyince bir bakayım dedim. Kasada VGA girişi bile yokmuş. Durum şöyle; monitörde 1 VGA, 1 DVI var. Kasada ise 1 DVI 1 DVH var.
1.Monitörüm HDMI ile bağlı, 2.Monitör ise monitörden gelen VGA kablosu dönüştürücü ile DVH'ye dönüştürülüp takılmış.
Dönüştürücü de problem olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı