2 monitörden biri GPU da biri anakartta

ANGRY1GHOST

Hectopat
Daha fazla  
Ortada bir sorun yok ama sizinle paylaşmak istedim. Onlarca site ve forum gezdim herkes şunu diyor; kullanacağın monitörlerin hepsini ekran kartına bağlaman gerek yoksa sadece ekrana takılı olandan görüntü alırsın diyor. Ama ben ( 2 haftadır ) monitörün biri anakarta biri GPU'ya takılı şekilde sorunsuz kullanıyorum iki monitörde aynı performansı alıyorum bunun mantıklı bir açıklaması var mı bilen var mı? Hep sorun paylaşılacak değil ya merakımdan, cevaplarsanız sevinirim.
Sistemim şu şekilde;
ASUS Expedition GeForce GTX 1050 OC
ASUS H110M K Anakart
i3 7100 3.9 GHz işlemci
Adata 120 GB SSD
Green Power 500 GB HDD
Monitörler;
Philips 236VL 23, 5"
Philips 236VL 23, 5"

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU'nun çizdiği bir görüntüyü anakarttan almaya çalışırsan performansın düşer sadece ve çoklu monitör desteği zayıf olan uygulamalar kullanıyorsan delirtebilir. Onun dışında dizüstü bilgisayarların %95'i zaten böyle :D

Aynı olayı az önce bende denedim. Çünkü anakartımda VGA çıkışı var ama ekran kartımda yok o yüzden dandik VGA dönüştürücü kullanıyorum ve görüntü kötü oluyor. Ama integrated GPU ayarını açmama rağmen işe yaramadı.
Update yaptıktan sonra bende de işe yaradı. Boşuna VGA adaptörü almışım böyle görüntü kalitesi çok daha iyi. Böyle kullanacağım bende olmazsa.

Aynı olayı az önce bende denedim. Çünkü anakartımda VGA çıkışı var ama ekran kartımda yok o yüzden dandik VGA dönüştürücü kullanıyorum ve görüntü kötü oluyor. Ama integrated GPU ayarını açmama rağmen işe yaramadı.
Update yaptıktan sonra bende de işe yaradı. Boşuna VGA adaptörü almışım böyle görüntü kalitesi çok daha iyi. Böyle kullanacağım bende olmazsa.

İkinci monitörü mü VGA takılı kullanmayı bahsettiniz yoksa tek ve ana monitör mü sadece? Çünkü ben ikinci monitörü VGA ile anakarta bağladığımda görüntü gelmemişti.

İkinci monitörü mü VGA takılı kullanmayı bahsettiniz yoksa tek ve ana monitör mü sadece? Çünkü ben ikinci monitörü VGA ile anakarta bağladığımda görüntü gelmemişti.
İkinci monitörümü anakartın VGA çıkışına bağladım. BIOS'tan "integrated graphics" ayarını "on" yaptıktan sonra restart atınca Windows Intel GPU yazılımını yükledi ve görüntü geldi. İlk açılışta görüntü gelmedi ama yazılımı olmadığı için.

Biri dahili grafik kartından diğeri ise ekran kartından görüntü alır. Bu yöntemi 6. Nesil Intel işlemcimle kullanıyordum ama ikinci monitörde basit işler yürütüyordum sadece.

Ben de basit bir dönüştürücü ile kullanıyordum ikinci monitörü uzun zamandır fakat bu yöntemi yapmalı mıyım bilemedim. Ben de ikinci monitörde müzik, discord, video izleme vb. tarzında şeyler yapıyorum genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı