2. nesil AirPods vs. Galaxy Buds Pro

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aktif olarak Galaxy Buds kullanıcısıyım. 1 yılda iki kez sağ kulaklığım bozulduğu için modelden biraz soğudum. Garantisi bitmeye yakın servise vereceğim. Değişim yaparlarsa satıp yeni bir kulaklık alacağım. Samsung'un sitesinde buds Pro için 400TL'lik bir indirim vardı. 1100TL'ye buds Pro aldım ancak emin olduktan sonra kullanacağım. Sizce iyi mi yaptım yoksa bir şekilde AirPods'a yönelmeli miyim? Galaxy Buds'dan memnundum. Ortam sesini duyabilmek ve kulağıma tam oturması hoşuma gidiyordu. EarPods kullandığım için AirPods'lar da aynı tasarıma sahip olduğunda kulağıma rahat oturmayacağını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bence Galaxy Buds Pro daha iyi bir seçenek. Zira, Airpods'tan çok daha iyi bir kulaklık, bence. Lakin, Apple kullanıcısı olsaydınız size Airpods Pro almanızı önerirdim ancak onun fiyatı biraz "tuzlu".
Bu arada, eğer ki bu iki markanın ürününü almak istiyorsanız Galaxy Buds Plus modeline de bakabilirsiniz. O modelde olmayan tek şey ANC. Onun dışında ses profili gerçekten çok iyi; kulaklık, bunu kullanılan çift sürücülü tasarıma borçlu.

Buds Pro'yu 1 hafta önce bir arkadaşım aldı. Şimdiye kadar kullandığım tek kablosuz kulaklık trendyoldan alınma çakma Airpods'du. Arkadaşımın Buds Pro'sunu deneme şansım oldu ve şu kadar söylemek istiyorum, deneyene kadar kulaklık diye resmen çöp kutusu takmışım kulağıma. Onlarca özelliği var, ortam sesini azaltma, gürültülü ortamda insan sesini artırıp ortam sesini kısma vs. bir çok özelliği var. Bana kalırsa Buds Pro'dan kesinlikle pişman olmazsın.

Buds Pro'yu 1 hafta önce bir arkadaşım aldı. Şimdiye kadar kullandığım tek kablosuz kulaklık trendyoldan alınma çakma Airpods'du. Arkadaşımın Buds Pro'sunu deneme şansım oldu ve şu kadar söylemek istiyorum, deneyene kadar kulaklık diye resmen çöp kutusu takmışım kulağıma. Onlarca özelliği var, ortam sesini azaltma, gürültülü ortamda insan sesini artırıp ortam sesini kısma vs. bir çok özelliği var. Bana kalırsa Buds Pro'dan kesinlikle pişman olmazsın.
Evet özellikleri bol ancak iPhone XS kullanıcısıyım :) ANC ve ortam sesi özelliği çalışsa yeter. Yani bana özellik bakımından Galaxy Buds’ı aratmasa yeterli.

IPhone'unuz varsa AirPods'a yönelmenizi tavsiye ederim ben. Mesajları seslendir özelliği, cihazlar arasında kolay geçiş, ses paylaşma özelliği ile aynı telefona birden fazla AirPods bağlayabilme Galaxy Buds'ın sahip olmadığı özellikler. Eğer bütçeyi biraz daha yükseltme imkanınız varsa kesinlikle AirPods Pro almalısınız. ANC, şeffaflık modu ve özellikle konumsal ses harika özellikler. Netflix'e geçenlerde konumsal ses desteği geldi, iOS 15 ile de Stereo sesi konumsallaştırabilme özelliği ve şeffaflık modunda karşındaki insanın sesine odaklanma modu geliyor.

AirPods Pro almam imkansız. Ya AirPods 2 ya da Galaxy Buds Pro alabilirim. Eğer EarPods ile AirPods aynı yapıya sahipse AirPods dan da memnun kalamayacağım sanırım.

Pro almayacaksan yönelme derim.

Aldıniz mi bu arada ?
Galaxy Buds Pro aldım ve aktif olarak her gün kullanıyorum. İnanılmaz derecede memnunum. ANC olsun, ses kalitesi olsun keşke Airpods 2. Nesil alsaydım dedirtmedi. Apple ekosistemine sahip olmama rağmen vazgeçmeyeceğim bir kulaklık. En son bağlantı sorunundan dolayı değişim yapıldı (kutu hariç ) ve hala memnunum. 18 aydır aynı kutuyu kullandığım için şarjı çabuk bitmeye başladı onu da garantiye vereceğim.

Geri
Yukarı