2 Saat Mining vs 2 Saat Oyun Oynamak

Burak Arıcı

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, 1070 ekran kartım 2 saat 70-73 derece ile mining yapsa sıkıntı olur mu? Çünkü saglam bir oyun oynarken de ekran kartım zaten 70-73 dereceye çıkıyor.

Yani diyeceğim ikisi de aynı şey değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar merhaba, 1070 ekran kartım 2 saat 70-73 derece ile mining yapsa sıkıntı olur mu? Çünkü saglam bir oyun oynarken de ekran kartım zaten 70-73 dereceye çıkıyor.

Yani diyeceğim ikisi de aynı şey değil mi?

Sanmam yani sıkıntı olmaz aynı şey 2 saat mining ile ne kazanırsın orası da başka konu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mining'in daha çok zararlı çünkü Gaming'i bir yere kadar yaparsınız. Çünkü aralıksız Gaming neredeyse imkansız, oyunun her yeri aynı derece kaynak istemez. Arada soğur ısınır vb. Ama Mining aralıksız ve değişiklik olmadan ekran kartına yük bindiriyor. UV var tabii ama genel olarak böyle.

Günde 2 saat ile ne kadar kazanırsınız tartışılır, ancak evet eş değer oranda kartı yoruyor hatta oyunda sürekli değişken değerler aldığı için bir nebze daha fazla yorulduğu açık.

Evet çok ufak farklar dışında neredeyse aynı şey. Fakat internette o gördüğünüz aylık 500 600 TL havadan gelirler 24 saat miningle elde ediliyor günlük 2 saat mining ile 25 TL falan kazanırsınız aylık elektrik çıktıktan sonra, bana yeter çok bile diyorsanız neden olmasın. Zarara gelirsek oyunlar genelde 70-80'e kadar ısıtıyor mining ise 50 derece falan yapıyor sizin de öyle olması lazım çünkü miningde Core kullanılmıyor. O dediğiniz 70 ler mining için anormal. Sadece RAM'ları kullanıyor. O yüzden oyun miningden daha zararlı. Fakat oyunu 2 saat oynayıp miningi 24 saat yaptıkları için insanlar oyun kartı alınır mining kartı alınmaz diyoruz. O kadar çok kullanım haliyle eskitiyor ömrü alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı