2 saatte 60 sayfa kitap okumak yavaş mı?

Ömer.jac

Femtopat
Arkadaşlar ben kitap okumaya yeni başladım da. Günde 2 saat okuma yapıyorum. Ve ortalama 55-60 sayfa okuyorum. Bazı kişiler çok çok az diyor. Sizce yeni başlayan birisi için normal değil mi?

Kitaptan kitaba değişen bir durum bu. Ben bazen 1 saatte 50-60 sayfa okuyabiliyorken bazen 25 sayfa zorla okuyorum. Fakat sizin hızınız düşük gibi. Kaç yaşındasınız ve okuduğunuz kitap ne?

@Ömer.jac yazarın o eseri oldukça akıcı diye hatırlıyorum. Belkide yazara aşina olduğum içinde olabilir bilmiyorum. Ortaokul 8. sınıfta oldukça kısa sürede okumuştum. Yazarın dili ağır gelmiş olabilir. Dostoyevski İnsancıklar, Ölüler Evinden Anılar, Öteki, Ev Sahibesi gibi başlangıç eserlerinede bakın isterseniz.

@Ömer.jac yazarın o eseri oldukça akıcı diye hatırlıyorum. Belkide yazara aşina olduğum içinde olabilir bilmiyorum. Ortaokul 8. sınıfta oldukça kısa sürede okumuştum. Yazarın dili ağır gelmiş olabilir. Dostoyevski İnsancıklar, Ölüler Evinden Anılar, Öteki, Ev Sahibesi gibi başlangıç eserlerinede bakın isterseniz.
Bir tık üzdün ama olsun gelişirim inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı