Çözüldü 2 slotlu anakarta 2X8 GB vs 1X16 GB

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Umut Koçer

Hectopat
1)2 slotlu anakartıma iki tane 8 GB RAM mi takmak daha mantıklı? Yoksa sadece 16 GB RAM mi takmak daha mantıklı olur?
2)2 slotlu anakartımdaki 8 GB'lik RAM'in yanına 16 GB'lık RAM takılır mı? Yani 24 GB RAM elde etmek mümkün mü? (Piyasada 24 GB RAM olmadığı için soruyorum)

Çözüm
Evet 2x8 yapabilirsiniz. İsterseniz 2x16 da yapabilirsiniz ama şu an 16 GB oyun için yeterli olur.
1)2 slotlu anakartıma iki tane 8 GB RAM mi takmak daha mantıklı? Yoksa sadece 16 GB RAM mi takmak daha mantıklı olur?
2)2 slotlu anakartımdaki 8 GB'lik RAM'in yanına 16 GB'lık RAM takılır mı? Yani 24 GB RAM elde etmek mümkün mü? (Piyasada 24 GB RAM olmadığı için soruyorum)

Mümkün. Ama 8+8 yetecektir. Daha fazlasını istiyorsanız takın 16'yı.

8x2 her zaman daha performanslı olacaktır dual channel çalışacağı için. 24 GB ram'e gerçekten ihtiyacınız varsa yapın ama 2x8 daha performanslı çalışır

Dostum tamamen orada anakartın desteklemesine kalmış bir durum. Dual Channel belli bir performans sağlar ama 2x8 veya 2x16 GB RAM takmadan önce senin ihtiyacın eğer 32 GB RAM ise ona göre konfigüre etmen daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı