2 tane 2 GB RAM'in yanına 2 tane 1 GB RAM takılır mı?

lucky99

Hectopat
Yer
Türkmenistan
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
XFX RX570 8GB
Xeon E3 1220 V2
H61MA-D2V
HyperX 8GB DDR3 1600 MHz
1ST Player 600W
Selam. 2 tane 2 GB RAM'in yanına 2 tane 1 GB RAM takılır mı? Anakartım Gigabyte EP31-DS3L. Sitesinde bu anakart en fazla 4 GB RAM destekler yazmışlar ama yabancı forumlarda 8 GB kullananlar varmış. Böyle bir anakart kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. 2 tane 2 GB RAM'in yanına 2 tane 1 GB RAM takılır mı? Anakartım Gigabyte EP31-DS3L. Sitesinde bu anakart en fazla 4 GB RAM destekler yazmışlar ama yabancı forumlarda 8 GB kullananlar varmış. Böyle bir anakart kullanan varsa yardımcı olabilir mi?
Öyle olursa olsun çift kanal özelliğini kullanamazsınız. Ama senin anakartın izin vermez çünkü maksimum 4 GB DDR2 RAM desteklemektedir. Eski bilgisayarımda aynı tandem var ve ne yazık ki çift kanal olarak çalışmıyorlar. @lucky99

Flex mod aktif olur tek kanaldan kötü performans alabilirsin :D
Aynen öyle. Benim eski bilgisayarımda da 5 GB RAM var ve 1 GB olanı işi bozuyor. 😃 Kötü performans alman olası. @lucky99

O anakarta kim 8 GB RAM takmış acaba? Maksimum 4 GB DDR2 RAM destekler yazıyor çünkü.

Aynen öyle. Benim eski bilgisayarımda da 5 GB RAM var ve 1 GB olanı işi bozuyor. 😃 Kötü performans alman olası. @lucky99

O anakarta kim 8 GB RAM takmış acaba? Maksimum 4 GB DDR2 RAM destekler yazıyor çünkü.
Daha öncede konu açmıştım. O konuda biri yazmıştı yabancı forumlarda 4+4 kullandığını iddia edenler var diye

Artık mecbur bunu satıp DDR3 anakarta geçeceğim. Bide DDR3 ile DDR2 arasında fps farkı var mı ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı