2 TB HDD çalışmıyor

PrPredatorr

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
İşsiz Bir Meraklı
Arkadaşlar HDD aldım 2TB HDD disk çalışmıyor tık tık ediyor soketi oynayınca çalışıyor sorun nedir?

SATA ya da Molex bağlantı soketini oynatınca mı çalışıyor? Tam oturtmamış olabilir misin? Bir de kasa kapağı açıkken elinle dokunarak içerde titreşim var mı kontrol et. Eğer hiç ses seda titreşim yoksa arızalı üründür zaten.

SATA'ya da Molex bağlantı soketini oynatınca mı çalışıyor? Tam oturtmamış olabilir misin? Bir de kasa kapağı açıkken elinle dokunarak içerde titreşim var mı kontrol et. Eğer hiç ses seda titreşim yoksa arızalı üründür zaten.

Değil hocam SATA kablosunu oynatınca çalışıyor ben teknik servisciyim baktım chip test ettim herhalde motor diske atmıyor görünüşte öyle SATA Molex oynayınca geliyor temassızlıkmı var elektriğimğ tam alamıyor anlamadım.

SATA'ya da Molex bağlantı soketini oynatınca mı çalışıyor? Tam oturtmamış olabilir misin? Bir de kasa kapağı açıkken elinle dokunarak içerde titreşim var mı kontrol et. Eğer hiç ses seda titreşim yoksa arızalı üründür zaten.

Var hocam o mıknatıs ağırlığı o denge noktası var disk dönüyor kapağını açtım iğne çıkmıyor galiba motoru arızalı bir makine yağı dök dedi teknikçi arkadaş cihaz benim değil o yüzden müdahale edemiyorum.

ben teknik servisçiyim
Hocam o zaman sen daha iyi bilirsin tabi ama büyük ihtimal oynatınca devreye giriyorsa temassızlık sorunu olabilir soketlerde. Hiç uğraşmayıp arızalı ürün iadesi yapsanız daha iyi olur.

Hocam o zaman sen daha iyi bilirsin tabii ama büyük ihtimal oynatınca devreye giriyorsa temassızlık sorunu olabilir soketlerde. Hiç uğraşmayıp arızalı ürün iadesi yapsanız daha iyi olur.

Ürün arızalı değil hocam bizim arkadaşın garantili değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı