2 TB HDD önerisi

WD için eskiden güzel düşüncelerim vardı fakat HDD alacaksanız internetten almanızı asla tavsiye etmem. HB'dan aldığım WD Blue HDD hoplaya zıplaya getirilmişti ve Hepsiburada'nın kendinden satın almıştım ürünü, başka mağazadan değil. Hard disk arızalı geldi, servis için HB'ye yolladım geri yolladılar. 2 yıl garantisi mi ne vardı sanırım zaten. Sonra tekrar gönderdim ve sözde tamir edilip geri gönderildi servisten tarafıma. Bad sector ve aşırı ses çıkarıyordu denediğimde ve tekrar servise yolladım, 21 iş gününü geçti diye HB iade mecburiyetinde kaldı. 3 ay boyunca HDD'min parasını geri almaya çalıştım diyeyim ben size. WD Türkiye servisinin iyi olmadığını düşünüyorum, karar size kalmış.
Seagate alacağım fakat hepsiburada'dan sorun yaşamanız biraz korkuttu. Oradan almayı düşünüyordum bende.

Seagate HDD'ler sesli çalışır.

Seagate alacağım fakat Hepsiburada'dan sorun yaşamanız biraz korkuttu. Oradan almayı düşünüyordum bende.

Evet bu arkadaşımızın dediğide olabilir ama sizin bütçeniz önemli.

Seagate HDD'ler sesli çalışır.
7 yıldır Seagate HDD kullanıyorum. Ses sorunu yaşamadım ta ki yakın zamana kadar. O da bozulacağının habercisiymiş. Ses sorunu yaratacağını düşünmüyorum.

Seagate alacağım fakat hepsiburada'dan sorun yaşamanız biraz korkuttu. Oradan almayı düşünüyordum bende.
Ben de aynı şekilde güvenilirdir diye HB'den aldım fakat elimde kaldı HDD bir anda. Eğer almayı düşünüyorsanız da 14 gün içerisinde mutlaka deneyin ve sıkıntı çıkması durumunda 14 gün iade hakkınızı kullanmış olursunuz. WD servis kısmında yukarıda bahsettiğim şekilde bir deneyim yaşadım ve tekrar alacağımı sanmıyorum.

Ürün stokta yok hem ses için 200 TL fazla vermek bence saçmalık. Arkadaş beğenirse alınabilir.
Direkt bu linkten alsın diye değil modeli önermek için linki attım. Başka siteden alabilir.
Ayrıca ürün 500 TL, 700 TL değil. O linkte niye öyle anlamadım, düzenledim.

Ayrıca HDD sadece statik bir poşet içinde yollanmıştı HB'den aldığımda. Hiçbir koruyucu yoktu. Yanında garanti belgesi çıkmamıştı. Bunu belirttiğimde faturanız var ise o da yeterli falan dediler ve ancak bu şekilde süreçleri başlatabildim. N11 vb. yorumlarında güzel paketleme, tam ürün gönderimi olan satıcılardan almanızı tavsiye ederim. (Garanti durumunu üzerindeki seri no ile web sitesi üzerinden kontrol edebilmiştim.)

Geri
Yukarı