2 TB HDD önerisi

300 lira fark var belki de risk atmamalıyım. Ama bana çok pahalı geliyor 1K para :D zamanında 1 TB HDD 350 TL'ye almıştım nereden-nereye.
O zamanlarda da 2.5 inch modeller daha pahalıydı, 2 TB 3.5 inç HDD'ler şuan 700 TL'ye bulunabiliyor. İşin içine boyut girince haliyle fiyat da katlanıyor.

Haklısınız hocam, her şeyin fiyatı arttı, ben de şimdi sistem hayalleri kuruyorum. İnşallah laptoptan hayalimdeki sisteme geçiş yapabilirim.

Allah kolaylıkla almanı sağlasın. Bu devirde çok zor ya :( bende elimdeki laptopu aldıktan 5 gün sonra 5 bin lira, 1 ay içinde toplam 10 bin lira zam geldi. Daha sonra 5 bin düştü ama çok pahalılandı. Zamanında alamasaydım bende alamayacaktım.

Allah kolaylıkla almanı sağlasın. Bu devirde çok zor ya :( bende elimdeki laptopu aldıktan 5 gün sonra 5 bin lira, 1 ay içinde toplam 10 bin lira zam geldi. Daha sonra 5 bin düştü ama çok pahalılandı. Zamanında alamasaydım bende alamayacaktım.
Çok sağolun hocam, şimdiden paranın yarısını biriktirmiş sayılırım, yaz geldiğinde bir yerde çalışacağım.

Toshiba L200'ü buradan alabilirsiniz, hem burada daha ucuz hem de garanti konusunda öncelikli muhatabınız Amazon olmuş olur dolayısıyla da rahat edersiniz.

Şu konuda da uyarayım 5400 RPM diskler bazen yavaşlıklarından dolayı üzebilir.
benim şuanda m.2 ssd(ram şeklinde ssd) kullanıyorum. bu alacağım hdd yi depolama için kullanacağım. çok sorun olur mu?
veya bir oyunun ssd de yüklenme süresi 10 saniye diyelim bu hdd ye taşırsam ne kadar uzayabilir? ps4 oynarken yüklenme ekranında 5 dakika falan bekliyordum. o kadar uzar mı ki?

Benim şu anda M.2 SSD(RAM şeklinde SSD) kullanıyorum. Bu alacağım HDD'yi depolama için kullanacağım. Çok sorun olur mu?
Veya bir oyunun SSD de yüklenme süresi 10 saniye diyelim bu HDD'ye taşırsam ne kadar uzayabilir? PS4 oynarken yüklenme ekranında 5 dakika falan bekliyordum. O kadar uzar mı ki?
Depolama amaçlı kullanacaksanız dikkate almanıza gerek yok, HDD üzerindeki oyunların yükleme süreleri artacaktır ama net bir oran veremem.

Geri
Yukarı