2 TB HDD satıp 1 TB SSD almak mantıklı mı?

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Arkadaşlar 2 TB Seagate Barracuda 7200 RPM HDD'yi kullanıyorum oyunları depolamak için. Sırf oyun yükleme hızını iyileştirmek için bu HDD'yi satıp 1 TB SSD alınır mı zararına? O kadar paraya kıyıp almaya değer mi sizce? Değerler aşağıda.

1631324838863.png

1631324857881.png

Arkadaşlar 2 TB Seagate Barracuda 7200 RPM HDD'yi kullanıyorum oyunları depolamak için. Sırf oyun yükleme hızını iyileştirmek için bu HDD'yi satıp 1 TB SSD alınır mı zararına? O kadar paraya kıyıp almaya değer mi sizce? Değerler aşağıda.

Eki Görüntüle 1162820
Eki Görüntüle 1162821

Baracuda zaten sorunlu bir HDD bence hem güncelleme bakımından iyi olur hem de daha iyi mal alma açısından. O yüzden alın kesinlikle derim şahsi fikrim.

Baracuda zaten sorunlu bir HDD bence hem güncelleme bakımından iyi olur hem de daha iyi mal alma açısından. O yüzden alın kesinlikle derim şahsi fikrim.
Yok sorunlu değil de geçen bir PUBG gireyim dedim harita yarım dakikada açılmadı.

Yok sorunlu değil de geçen bir PUBG gireyim dedim harita yarım dakikada açılmadı.

Okuyunca çok şaşırdım doğrusu. İlla alın diyorsunuz yani? 3-4 sene oluyor HD Tune ile tarattığımda herhangi bir sorun çıkmadı. Hızlar normal değil mi?

Alternatif olarak bütçeniz yeterliyse 480 GB SSD ve 500 GB HDD yapabilirsiniz. Hem depolama alanınız olur hem de oyunlarınız için hızlı bir disk.

Artık sınırsız internet olduğu için çok da oyun depolamaya gerek yok. Mesela ben Metro 2033 serisine başladım, bitince diğerini yükleyeceğim. SSD oyun yükleme süresini 3-6 kat iyileştiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı