2. tur seçimlerinde katılım oranı düştü mü?

Amogaçi

Hectopat
Geçen seçim kalabalıktan yolda yürüyemiyorduk. Az önce oy verip geldim ve okul bomboştu, sandıkta hiç sıra yoktu oyumu verdim ve anında çıktım. Hatta bu saat olmuş ve sandığın %15'i bile dolmamıştı Ben bu seçimde katılım oranını %70-75 arası olacağını düşünmekteyim.

Sizin oy verdiğiniz bölgelerde durumlar nedir, katılımlar geçen seçime göre nasıl gözüküyor?

Katılım oranı düştüğü için değil, küçük ve tek bir pusula olduğu için oy kullanıp çıkmak daha kolay. O yüzden sıra yok.

Kağıtları alıp yürümesi, oy kullanması, kağıda (heleelelele) dil atması, zarfı sandığa atmak vs. yaklaşık 30sn. Sürüyor.
İlk turda sadece kağıtlar birbirine yapışmasın veya mürekkep sıçramasın diye 80-90 saniye bekliyorlardı.
Vekil kağıdını en hızlı katlayan rekoru 13 saniye ile CHP'li bir gence ait. Siz düşünün.

Geçen seçim kalabalıktan yolda yürüyemiyorduk. Az önce oy verip geldim ve okul bomboştu, sandıkta hiç sıra yoktu oyumu verdim ve anında çıktım. Hatta bu saat olmuş ve sandığın %15'i bile dolmamıştı ben bu seçimde katılım oranını %70-75 arası olacağını düşünmekteyim.

Sizin oy verdiğiniz bölgelerde durumlar nedir, katılımlar geçen seçime göre nasıl gözüküyor?

Oy pusulası tek ve daha küçüldü çoğunlukla katlama işlemi zaman aldığı için sıra oluyordu bence sıra olmaması oldukça normal.

Oy pusulası tek ve daha küçüldü çoğunlukla katlama işlemi zaman aldığı için sıra oluyordu bence sıra olmaması oldukça normal.
İnsan olmaması normal mi? Oy kullanırken sıra olmamasını buna bağlayabiliriz ama adam akıllı giden yoktu bizim burada. Umarım haksız çıkarım ama maalesef haklı çıkacağım.

FGzS1vVXoAMgPAS.jpg

İnsan olmaması normal mi? Oy kullanırken sıra olmamasını buna bağlayabiliriz ama adamakıllı giden yoktu bizim burada. Umarım haksız çıkarım ama maalesef haklı çıkacağım.

Eki Görüntüle 1796924

Muhalefet olupta sandığa gitmeyen yoktur, sandığa gitmeyen AKP'lidir.. O yüzden kafan rahat olsun.

İnsan olmaması normal mi? Oy kullanırken sıra olmamasını buna bağlayabiliriz ama adamakıllı giden yoktu bizim burada. Umarım haksız çıkarım ama maalesef haklı çıkacağım.

Eki Görüntüle 1796924

Hocam sıra olmadığı için insan olmaması oldukça normal herkes senin gibi oyunu kullanıp çıkıyor. Önceki seçimde millet katlamakla uğraştığı için 5dk kabinde duranlar bile vardı.

Geri
Yukarı