2 yıllık bilgisayar programcılığı okunur mu?

Daha fazla  
Asıl hedefim bu bölüm değil ama son tercihlere belki yazarım. (2022'de gireceğim sınava). Bu bölümden mezun olan işsiz kalıyor deniyor var mı okuyup memnun olan ya da okunulabilir mi yoksa tamamen zaman kaybı mı?

Okunmaz. 2 sene okula gitmeyip, kendin programlama öğrenirsen daha çok gelişirsin. Hem ailene boşuna yük olmamış olursun.
(2022'de gireceğin sınav için şuan neden konu açarsın ki?)

Bilgisayar programcılığı için herhangi bir bölüm okumayıp, sadece C, C+ derslerinde bu işe heves edip yazılım diline saran ve cididi paralar kazanan insanlar var.
Önemli olan niyet :)

Asıl hedefim bu bölüm değil ama son tercihlere belki yazarım. (2022'de gireceğim sınava). Bu bölümden mezun olan işsiz kalıyor deniyor var mı okuyup memnun olan ya da okunulabilir mi yoksa tamamen zaman kaybı mı?
Arkadaşım bu bölümden mezun ne kadar yazılım biliyor diye sorsan sıfır. Bir şey öğrenmek için gidilmez internetten kendin daha fazlasını öğrenirsin. Ama hedefin bilgisayar mühendisliğidir ama sınav sonucun istediğin gibi değilse 2 sene okunup daha sonra dgs ile geçiş yapılabilir. (DGS soru bakımdan kolay ama çok fazla net yapılması gerekli ve kontenjan çok az. Kendi bölümümde girdiğim okul için 4 kişiydi)

Okunmaz. 2 sene okula gitmeyip, kendin programlama öğrenirsen daha çok gelişirsin. Hem ailene boşuna yük olmamış olursun.
(2022'de gireceğin sınav için şuan neden konu açarsın ki?)
2021 yks bittiğine göre şu an benim sınav senem çünkü hocam. Şimdiden bunların kararını verip tam olarak ne istediğimi bilerek girmek istiyorum.

Eğer müh. veya farklı bir bölüm için merdiven görevi görmesi acısından düşünüyorsan okunabilir.
Ben bilgisayar müh. bitiren birisi olarak, iş bulma çalışma vs konularında ne sıkıntılar çektiğimi bildigimden, sadece 2 yıllık programcılık bitirmek, yetmeyecektir.Hatta birçok başvurdugun yerdeki İK kardişler başvuruna bakmayacaktır bile. Çünkü senle birlikte o işe başvuran mühendis de kesinlikle olacaktır.İK'ların bakış açılarını az çok tahmin edebiliyorsundur.

DGS ile geçiş yapabilirsin diyen arkadaşlar olmuş da matematiğinin çok iyi olması lazım bölüme geçtiği zaman matematiğin kötü olursa en az 2 sene uzar. Önermem. 4 senelik okulu 6 senede okumak akıl karı olmaz.

@YunusYENEROGLU Bilgisayar mühendisliği bitirip, işsiz kaldıysanız bu sizin sorununuz. Muhtemelen kendinizi hiç geliştirmediniz. Ben iyi bir yazılımcı olup, işsiz kalan tek bir kişiyi görmedim. Üniversite okumadığı halde bile ciddi maaşlar alan yazılımcı tanıdıklarım var. Eğer üniversitede 4 sene boyunca kendinizi geliştiremediyseniz, bir şirkette gönüllü veya ücretli bir staj bulup bu şekilde kendini geliştirip, daha sonra bir iş bakabilirsiniz.
İşşiz kalmadım, şu an aktif çalışıyorum .İş bulmanın zorluğundan bahsediyorum, dikkatli okumadan gereksiz yorum yapmayın.

@YunusYENEROGLU Bilgisayar mühendisliği bitirip, işsiz kaldıysanız bu sizin sorununuz. Muhtemelen kendinizi hiç geliştirmediniz. Ben iyi bir yazılımcı olup, işsiz kalan tek bir kişiyi görmedim. Üniversite okumadığı halde bile ciddi maaşlar alan yazılımcı tanıdıklarım var. Eğer üniversitede 4 sene boyunca kendinizi geliştiremediyseniz, bir şirkette gönüllü veya ücretli bir staj bulup bu şekilde kendini geliştirip, daha sonra bir iş bakabilirsiniz.
Hocam yanlış anlamayın ama ben elektrik-elektronik mühendisliği okudum(yeni mezunum). Bilgisayar mühendisleriyle beraber aynı pozisyona başvurduğum zaman(yazılımcı olarak) bilgisayar mühendislerini mülakata bile çağırmıyorlar. Çünkü artık çağın gerisinde kaldı(ben böyle yorumluyorum). 3 farklı firmada bir arkadaşımla aynı pozisyona başvurduk. Baba firmalar hepsi bilgisayar mühendisini çağırmadılar beni mülakata çağırdılar. Çünkü artık onların yaptığı işi ben de yapabiliyorum. Firmalar 1 taşla iki kuş vurmaya çalışıyorlar ve vurduklarında birisi ölüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı