2 Yıllık En İyi Üniversite Bölümü Nedir?

gambler28

Kilopat
Daha fazla  
Beyler mühendislik düşünüyordum ama AYT yapamıyorum. Mezuna kalmak istemiyorum 2 yıllık gidebileceğim en iyi bölüm nedir sizce? Varsa iş imkanları nasıl, hangi meslek? Yoksa mezuna mi kalayım?

Ne mühendisliği düşünüyorsun? Ben makine mühendisliği okuyorum ve arkadaşlarımın çoğu iki yıllık makine mezunu DGS ile gelmişler. Hem iki yıllıktaki gördükler Matematik vs dersleri tekrar görmüyorlar hem de benden daha tecrübeli olarak derslerde daha başarılı oluyorlar. Genelde iki yıllık üniversiteleri adam yerine koymazlar ama onlara sorduğumda yine olsa yine ikiyıllıktan dört yıllığa geçerim diyorlar. Bu tamamen senin kararın değerlendirirsen avantajı çok.

Elektrik bölümünü veya elektronik teknolojisi okuyup tekniker olabilirsiniz. Araştırın. 20 yaş ve altıysanız seneye bırakabilirsiniz. 2 yıllıktan sonra mühendisliğe geçiş yapabilirsiniz DGS ile. DGS zor bir sınav değil diploma notunuzu yüksek tutun ve kendinizi alanda geliştirin. Staj yapın. Tanıdığınız varsa orada çalışıp teknik işlerle uğraşın. El becerisi kazanırsınız.

19 yaşındayım ama mezuna kalıp vakit kaybetmek istemiyorum o yüzden 2 yıllık gidip DGS ile geçiş yapmak kafama yattı İstanbul'da yaşıyorum İTÜ gibi bir yere geçiş yapabiliyor muşum. AYT yapamadığımdan hep bu düşünceler. Mekatronik bölümü nasıl sizce? Sonradan mekatronik mühendisliği?

19 yaşındayım ama mezuna kalıp vakit kaybetmek istemiyorum o yüzden 2 yıllık gidip DGS ile geçiş yapmak kafama yattı İstanbul'da yaşıyorum itü gibi bir yere geçiş yapabiliyor muşum. AYT yapamadığımdan hep bu düşünceler. Mekatronik bölümü nasıl sizce? Sonradan mekatronik mühendisliği?

Mekatronik iyi bir bölüm diye biliyorum. Araştırıp bilgi sahibi olabilirsiniz. 1 sene daha kendinize hak tanıyabilirsiniz. Direk 4 yıllıkla başlamak bana kalırsa daha mantıklı.

Ayt yapamıyorum diye birşey var mı . Çalışır yaparsın. Mezuna kalmak kötü birşey değil. İnsan yıllar geçtikçe iş peşinde geçirilen yıllardan sonra 1 yıl çalışmanın birşey olmadığını anlıyor. Bu dgs olayı da özel üniversitelere olabilir ama devlette dgs ile geçiş öyle kolay değil. Çünkü x üniversite 2 kişi alır ancak o 2 kişilik yere de tüm Türkiye den binlerce öğrenci tercih yapıyor. Bir de şu var 2 yıllık okuyup sonra kaybolup giden çok kişi oluyor. O yüzden hedefini şimdiden kazanmaya odaklanmanı öneriyorum. Sen de o çalışmak zor geldiği için pes edenlerden olma

AYT yapamıyorum diye bir şey var mı? Çalışır yaparsın. Mezuna kalmak kötü bir şey değil. İnsan yıllar geçtikçe iş peşinde geçirilen yıllardan sonra 1 yıl çalışmanın bir şey olmadığını anlıyor. Bu DGS olayı da özel üniversitelere olabilir ama devlette DGS ile geçiş öyle kolay değil. Çünkü X üniversite 2 kişi alır ancak o 2 kişilik yere de tüm Türkiye'den binlerce öğrenci tercih yapıyor. Bir de şu var 2 yıllık okuyup sonra kaybolup giden çok kişi oluyor. O yüzden hedefini şimdiden kazanmaya odaklanmanı öneriyorum. Sen de o çalışmak zor geldiği için pes edenlerden olma.

Valla çok denedim AYT Matematik yapamıyorum ne yaptıysam olmuyor TYT Matematik'de 20-25 yapıyorum ama AYT'de olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı