2 yıllık Galaxy A50'nin bataryası hızlı bitmeye başladı

zyunus

Femtopat
Daha fazla  
Telefonunu alali 2 yili gecti arkadaşlar. Sarji bir gun rahat giden telefon son gunlerde yarim gun zor dayaniyor. Bu normal midir? Gecen haftalarda telefoncuya vermistim ondan da suphelendim ama 150 lira bir seymis bataryalar, degmez diye dusundum. Ne dusunuyorsunuz?

Bataryan şişmiş olmalı. Hızlıca değiştir ekrana zarar vermesinden daha öteye batarya patlayıp yangın çıkartabilir. Kendin takmanı pek önermem. Şişmiş bataryayı patlatma ihtimalin var.
Bataryalar kolay kolay patlamaz. Yeni bataryaların patlaması için poşetler arası max akım üzerinde kısa devre yaptırıp lityum iyonunu ters tepkime ile doğaya salmak gerekir. Yani öyle bıçak saplasan da bir şey olmaz ama sahte bataryalar dururken bile patlar.
Bataryalar kolay kolay patlamaz. Yeni bataryaların patlaması için poşetler arası max akım üzerinde kısa devre yaptırıp lityum iyonunu ters tepkime ile doğaya salmak gerekir. Yani öyle bıçak saplasan da bir şey olmaz ama sahte bataryalar dururken bile patlar.
En kolay patlatma yöntemi AC akım ile şarj etmeye çalışırken yüksek ısı ile batarya deşarj köşesini metal iğne ile delmek olacaktır.

En kolay patlatma yöntemi AC akım ile şarj etmeye çalışırken yüksek ısı ile batarya deşarj köşesini metal iğne ile delmek olacaktır.
benim orjinal batarya daha once degistirmedim hic. acelem yok o halde. siz ne onerirsiniz batarya olarak
Telefonu tamamen kapatıp gece boyu şarjda bırakabilir misiniz? Uzun süre şarj tam dolmadan çekilince bataryalar sapıtabiliyor.
bu gece yapayim onu. tesekkurler bilgi icin hocam

Sağ ol ya arkadaşlar patlar patlar yazmış korkuttular. Aynı telefonu kullanıyorum da.

Yeni konular

Geri
Yukarı