2 yıllık innternet sözleşmesi iptal edip TurkNet'e nasıl geçebilirim?

Yiğit44

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 1 yıl önce ailem bana sormadan Vodafone ınternet'e geçti son 1 yıl kaldı ama artık 60'lı 90'lı 100'lü 400'lü hatta 700'lü ping ile değil de artık TurkNet'e geçmek istiyorum ama sözleşme var bende TurkNet'in şöyle bir yazısını okudum.

(TurkNet'e geçmek için taahhüt bitiş tarihinizi beklemenize gerek yok.
Diğer operatörden geçişlerde taahhüt cayma bedelinizi 240 TL'ye kadar biz karşılıyoruz)

Hiç bilmiyorum bu konularda cahilimdir. Arkadaşlarım müşteri hizmetlerini ara falan diyor bazı arkadaşlarım e-Devlet üzerinden yap falan diyor ne yapmam gerekli ve ayrıca (para falan keserlerimi 500 600 TL falan) bu konuda da bana yardımcı olur musunuz? Hiç bilmiyorum biraz cahilimdir dediğim gibi 😁 teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 1 yıl önce ailem bana sormadan Vodafone ınternet'e geçti son 1 yıl kaldı ama artık 60'lı 90'lı 100'lü 400'lü hatta 700'lü ping ile değil de artık TurkNet'e geçmek istiyorum ama sözleşme var bende TurkNet'in şöyle bir yazısını okudum.

(TurkNet'e geçmek için taahhüt bitiş tarihinizi beklemenize gerek yok.
Diğer operatörden geçişlerde taahhüt cayma bedelinizi 240 TL'ye kadar biz karşılıyoruz)

Hiç bilmiyorum bu konularda cahilimdir. Arkadaşlarım müşteri hizmetlerini ara falan diyor bazı arkadaşlarım e-Devlet üzerinden yap falan diyor ne yapmam gerekli ve ayrıca (para falan keserlerimi 500 600 TL falan) bu konuda da bana yardımcı olur musunuz? Hiç bilmiyorum biraz cahilimdir dediğim gibi 😁 teşekkür ederim.
Benim bildiğim 480 TL karşılıyor. Onun haricinde kalan faturaların kadar fesih bedeli çıkar büyük ihtimal. Üstünü tamamlarsan geçmemek için bir problem kalmaz. Ama bazısı diyor 1 yıl üzeri taahhüt iptal edilebiliyor. Karışık durumlar.

Kanunen bir yılın üzerindeki abonelikler gerekçe gösterilmeksizin iptal edilebilir. Sizden para alsalar bile buna itiraz edip paranızı geri alabilirsiniz.

Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği
MADDE 22 – (1) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıl ve daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediğizaman feshetme hakkına sahiptir

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun
(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.

Bende Vodafone kullanıcısıydım yani evde iki kişi bağlansa bile 499 pingi görüyordum, TurkNet'e geçtim şimdi kafam acayip rahat 70 Mbps alıyorum PC'de, telefonlarda 50Mbps , ping desen 20 üzerini görmedim gerçekten kafam rahat tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı