2 yıllık okul en fazla kaç yıl uzatılabilir?

percin

Hectopat
Daha fazla  
2 yıllık bir bölümü okumaktaydım. Okul uzadıkça uzadı. Şu anda 4. senem ve 4. senenin sınavlarına çeşitli sorunlar yüzünden giremedim ve 4. senenin 2. dönemine de harç yatıramadım. Bu eğitimi 5. yıla uzatabilme imkanım var mıdır acaba? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim. İnternetteki bütün kaynaklar 2016 yılına ya da daha eskilere dayanıyor. Hala geçerliliği şüpheye düşürdü beni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu üniversiteden üniversiteye değişir. Genellikle eğitim süresi 8 dönem yani 4 yıl olarak sınırlandırılır. 5. yılda otomatik kayıt düşürülür.

2015 yılı sonrası kayıtlar için 2 yıllık bölümü bitirme süresi max. 4 yıl, 4 yıllık bölümü bitirme süresi (tıp, diş hekimliği hariç) 7 yıl olarak belirlendi. Amaç okullardaki terörü engellemekmiş (!). Bazı üniversiteler , bu süre içinde okulu bitiremeyen öğrencileri başka bölümde gösterip mezun olmasını kolaylaştırıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı