2 yıllık programcılık hangi üniversitede okunur?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Soru başlıktaki gibi. Eğer 4 yıllık kazanamazsam bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum. Nasıl araştırma yapmalıyım? Hangi yüksek okul daha iyi nasıl öğreneceğim? Aydınlatırsanız sevinirim.

Okulların denkliklerine bakabilirsin, yani diploması yurt dışında da geçerli mi diye. Puanlarına, sıralamalarına ve akademisyen kadrosuna bakabilirsin. Ancak şahsi önerim mümkünse ailenin olduğu şehirdeki en iyi okula yönelmen, öğrencinin geçim masrafı ciddi bir külfet haline geldi.

Okulların denkliklerine bakabilirsin, yani diploması yurt dışında da geçerli mi diye. Puanlarına, sıralamalarına ve akademisyen kadrosuna bakabilirsin. Ancak şahsi önerim mümkünse ailenin olduğu şehirdeki en iyi okula yönelmen, öğrencinin geçim masrafı ciddi bir külfet haline geldi.

Isparta'da yaşıyorum ve sdü gidilebilecek en kötü okulmuş gibi geliyor. Hem ailemden de uzaklaşmak istiyorum çok fazla darlıyorlar.

Isparta'da yaşıyorum ve sdü gidilebilecek en kötü okulmuş gibi geliyor. Hem ailemden de uzaklaşmak istiyorum çok fazla darlıyorlar.

Vallahi hocam 2015'den bu yana önce Deu'da ön lisans, daha sonra İTÜ'de hazırlık okudum ve şu an Deu'da lisans okuyorum. 2020'ye kadar açıkçası aileden uzakta bir öğrenci hayatı mükemmeldi, şimdi ise rahat bir öğrenci hayatı geçirmek için bir asgari ücreti en az gözden çıkartmanız gerekiyor. Şahsen böyle olacağını bilsem Ankara'da bir bölüm yazar ailem ile yaşardım. Sdü aşırıda kötü değil, okul bazlı değil bölüm bazlı bakmanız daha faydalı olur. Gerçekten iyi üniversitelerin çok vasat bölümleri olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı