2 yıllık üniversite ile work and travel yapılabilir mi?

1and0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirtiğim gibi 2 yıllık ünye gitmek istiyorum daha doğrusu bilgisayar üzeri okumak istiyorum ama meslek liseli oluğum için AYT bende yok o yüzden 2 yıllık programla okuyucam ama work and travel da yapmak bayağıdır kafamda var ama internete her yerde farklı bir şey yazıyor.

Mutlaka ama mutlaka AYT kas hocam. Ön lisans çok sıkıntı.

Ya kral AYT yapamıyorum küçüklükten beri ders çalışma alışkalığım olmadığından ve AYT altyapısı olmadığında olmuyor zaten bu sene mezun senem geçen sene staj falan derken hiç çalışmadım bu sene TYT yapıp bir daha menzuna kalmak istemiyorum.

Hocam zamanında araştırmıştım. Teorik olarak mümkün fakat pratikte işler değişiyor. Pratik olarak baktığımız zaman ajansların çoğunluğu 4 yıllık üniversite öğrencileri ile çalışıyorlar. Mülakatta da aynı şekilde 2 yıllıkların çoğuna vize de problem çıkarıyorlar. Yani bence eğer wat sizin için önemli bir mevzuysa 4 yıllık bir üniversite kazanmaya bakın. Ya da 2 yıllık okuyup DGS yapıp öyle şansınızı deneyin.

Hocam zamanında araştırmıştım. Teorik olarak mümkün fakat pratikte işler değişiyor. Pratik olarak baktığımız zaman ajansların çoğunluğu 4 yıllık üniversite öğrencileri ile çalışıyorlar. Mülakatta da aynı şekilde 2 yıllıkların çoğuna vize de problem çıkarıyorlar. Yani bence eğer wat sizin için önemli bir mevzuysa 4 yıllık bir üniversite kazanmaya bakın. Ya da 2 yıllık okuyup DGS yapıp öyle şansınızı deneyin.

Bu sene zaten 4 yillik kazanamam gibi duruyor menzuna birakmak sonra ilk sene bitene kadar 2 sene geciyor onun yerine 2 yillik gidip DGS ile 4 yillik hem de bilgisayar uzeri okurum daha iyi olur diye dusunuyorum hem 2 senede dili de bayağı halletmis olurum diye dusunuyorum.

Stajı zor buluyorlar sen travel diyorsun.

Staji zor bulmuyorum sadece zamanimi aliyor.

Son düzenleme:
Bu sene zaten 4 yillik kazanamam gibi duruyor menzuna birakmak sonra ilk sene bitene kadar 2 sene geciyor onun yerine 2 yillik gidip DGS ile 4 yillik hem de bilgisayar uzeri okurum daha iyi olur diye dusunuyorum hem 2 senede dili de bayağı halletmis olurum diye dusunuyorum.

Staji zor bulmuyorum sadece zamanimi aliyor.
hocam bizzat bilgisayar bitiren birisi için şöyle söyliyeyim ayt yapamayan birisi dgs hiç halledemez. Tecrübeyle sabit.

Sozel bolumleri pek sevmiyorum ama 4 yillik sozel bir bolum kazanıp work and trawel ile yurt disina cikip dil okuluyla falan orada kalmak saçma mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı