2 yıllık üniversite okumaya değer mi?

Tarık45

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an lise 2'ye gidiyorum ileride 2 yıllık üniversite okumak istiyorum okumak istediğim bölüm 2 yıllık radyo ve televizyon programcılığı bölümü sizce 2 yıllık üniversite okunur mu ailem ve çevremdekiler bana 2 yıllık üniversite okursan işsiz kalırsın diyorlar bir de ailem bana diyor 2 yıllık üniversite okursan cahil kalırsın sizce ailemin düşünceleri doğru mu?

Yahu şu artık "elalem" kavramını aşmamız lazım. Kime göre neye göre cahil kalırsın ? Ona bakılırsa evredeki tüm insanlar cahil, kimse her şeyi bilemez. Gayette okumaya değer. Şuan lise 2'sin daha 2 senen var araştırma yapmaya devam et. İleride fikrin değişebilir. O yüzden araştır.

Yahu şu artık "elalem" kavramını aşmamız lazım. Kime göre neye göre cahil kalırsın? Ona bakılırsa evredeki tüm insanlar cahil, kimse her şeyi bilemez. Gayet de okumaya değer. Şu an lise 2'sin daha 2 senen var araştırma yapmaya devam et. İleride fikrin değişebilir. O yüzden araştır.

Zaten hep araştırma yapıyorum 2 yıllık okumak istiyorum çünkü hem 2 yıllık okuyup hemen iş hayatına atılıp çalışmak istiyorum.
@Tarık45 4 yıllık okusanda iş garantisi bulunmuyor. Daha gençsin derslerine iyi çalışıp, üniversite sınavına iyi hazırlanıp iyi bir lisans bölümü okumayı düşünün.

2 yıllık okumak istiyorum çünkü hem 2 yıllık okuyup hemen iş hayatına atılıp çalışmak istiyorum.

Arkadaşlar şu an lise 2'ye gidiyorum ileride 2 yıllık üniversite okumak istiyorum okumak istediğim bölüm 2 yıllık radyo ve televizyon programcılığı bölümü sizce 2 yıllık üniversite okunur mu ailem ve çevremdekiler bana 2 yıllık üniversite okursan işsiz kalırsın diyorlar bir de ailem bana diyor 2 yıllık üniversite okursan cahil kalırsın sizce ailemin düşünceleri doğru mu?

Şu an 2 yıllık bir bölümde okuyorum DGS ile 4 sene yapıp mezun olabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Tarık45 iş hayatına atılmak için 2 yıllık bir bölüm okumanıza gerek yok. Açık öğretimden okuyabilirsiniz. Yani iş hayatı derken fabrika veya işçi olarak çalışmaktan bahsediyorsanız aklınızdan çıkarın, mutlaka bir melek sahibi olun ki seçilen, aranan kişi siz olun. Hiçbir zaman bitmeyecek ve kazancı yüksek mesleklere örnek olarak kuaför diyebiliriz.

Şu an 2 yıllık bir bölümde okuyorum DGS ile 4 sene yapıp mezun olabilirsin.

Zaten öyle yapacağım DGS ile 4 yıllığa geçip mezun olacağım.
@Tarık45 iş hayatına atılmak için 2 yıllık bir bölüm okumanıza gerek yok. Açık öğretimden okuyabilirsiniz. Yani iş hayatı derken fabrika veya işçi olarak çalışmaktan bahsediyorsanız aklınızdan çıkarın, mutlaka bir melek sahibi olun ki seçilen, aranan kişi siz olun. Hiçbir zaman bitmeyecek ve kazancı yüksek mesleklere örnek olarak kuaför diyebiliriz.

Hayır fabrika veya işçilikten bahsetmiyorum.

Boş bölüm dostum, kendine başka bir hedef belirlesen iyi olur.

Hayır bence boş bölüm değil ben şu an meslek lisesinde radyo ve televizyon programcılığı bölümünü okuyorum üniversitede bu bölümden devam etmek istiyorum bu kadar ön yargılı olmayın.
Sadece üniversite diploması almak istiyorum elimde bir diploma olsun yeter.
Benim sınıfımda birçok arkadaşım radyo-TV bölümünü okumak istiyor çünkü bu bölümü severek seçtiler ve severek okumak istiyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı