20.000-25.000 TL civarı 2. el Gaming laptop önerisi

Bütçe
25.000 TL

Qony

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, oyun ve çizim amacıyla laptop alacağım SolidWorks tarzı ağır programlar kullanacağım, elimden çıkarabilirim piyasa yükselmeye devam ederse bu sebeple 0 almak yerine 2. el ayarında temiz bir laptop arıyorum en fazla 30 bin TL'ye kadar çıkabilirim ama 20-25 bin aralığında olursa daha iyi olur ilan ya da marka model öneriniz varsa alırım şimdiden teşekkürler.

Teşekkür ederim bütün fiyatları karşılaştıracağım yarın şu an mobilden yazıyorum yarın PC üstünde bakacağım özelliklerle kıyaslayacağım benim 2. el yazmaktaki niyetim şuydu zaten 2. el de olsa çok yeni laptoplar hem 0'dan ucuz olur hem de eğer ben aldıktan 6 ay 1 sene sonra elimden çıkarmaya kalkarsam 0 alıp 2. elde fiyat düşmemiş olurum bu şekilde yaklaştığım için 2. el dedim bütün önerilere açığım.

Yanıt için teşekkürler özellikle miryzen tercih ettiniz daha mı iyi Intel'e göre ya da fiyat buna mı yetti Intel'i kendi arasında kıyaslayabiliyorum ama Ryzen Intel karşılaştırması yapamıyorum bakarak pek bilgim yok.

Teşekkür ederim bütün fiyatları karşılaştıracağım yarın şu an mobilden yazıyorum yarın PC üstünde bakacağım özelliklerle kıyaslayacağım benim 2. el yazmaktaki niyetim şuydu zaten 2. el de olsa çok yeni laptoplar hem 0'dan ucuz olur hem de eğer ben aldıktan 6 ay 1 sene sonra elimden çıkarmaya kalkarsam 0 alıp 2. elde fiyat düşmemiş olurum bu şekilde yaklaştığım için 2. el dedim bütün önerilere açığım.

Yanıt için teşekkürler özellikle miryzen tercih ettiniz daha mı iyi Intel'e göre ya da fiyat buna mı yetti Intel'i kendi arasında kıyaslayabiliyorum ama Ryzen Intel karşılaştırması yapamıyorum bakarak pek bilgim yok.
13. nesil yoktu maalesef Intel laptoplarda. Ryzen daha az güç tüketmesinden dolayı ve daha güçlü olduğu için tercih ettim.

Intel çok ısınabiliyor, özellikle 12. nesil için diyebilirim bunu. 13. nesil yoktu maalesef Intel laptoplarda. Ryzen daha az güç tüketmesinden dolayı ve daha güçlü olduğu için tercih ettim.

Tamamdır bilgilendirme için teşekkürler o zaman Ryzen'lere yöneleyim ben daha az güç tüketiyorsa şarjı da daha uzun gider okulda kullanırken şarj önemli olabilir normalde sorun olmaz ama.

Tamamdır bilgilendirme için teşekkürler o zaman Ryzen'lere yöneleyim ben daha az güç tüketiyorsa şarjı da daha uzun gider okulda kullanırken şarj önemli olabilir normalde sorun olmaz ama.
Yanlışıkla 12. nesil ile 11. nesili karıştırmışım :D. Ryzen daha hesaplı ve iyi hocam.

Son düzenleme:
Yanlışlıkla 12. nesil ile 11. nesili karıştırmışım :D. Ryzen daha hesaplı ve iyi hocam.

Isınan 12. nesil değil yani eğer öyle ise onu da yine de seçenek olarak göz önüne bulunduracağım abimle beraber alacağız gönlü Intel'den yana bana fark etmiyor açıkçası performansa bakarım ben 😂

İllaki Intel isterseniz;

Bu da iyi bir seçenektir.

Bu sistem tam F/P bunu da bakın isterseniz;

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...g-ram-1tb-ssd-rx6800m-300-hz-1058225927/detay

Ekran kartı olsun, ekranın 300hz olması olsun, ROG kalitesi olsun baya iyi bir laptop. Bu fiyat bandında alabileceğiniz en iyi ekran kartlı sistem bu hocam RTX 3080'e kafa tutuyor. Ekran kartının TDP değeri öbür laptoplardan daha az o yüzden daha fazla götürür.

İllaki Intel isterseniz;

Bu da iyi bir seçenektir.

Bu sistem tam F/P bunu da bakın isterseniz;

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...g-ram-1tb-ssd-rx6800m-300-hz-1058225927/detay

Ekran kartı olsun, ekranın 300Hz olması olsun, ROG kalitesi olsun bayağı iyi bir laptop. Bu fiyat bandında alabileceğiniz en iyi ekran kartlı sistem bu hocam RTX 3080'e kafa tutuyor. Ekran kartının TDP değeri öbür laptoplardan daha az o yüzden daha fazla götürür.

Üstte bir tane 27 bin TL'ye var attıklarınız arasında en mantıklısı o galiba özellikler aynı sanırım ama o Ankara'da ben istanbuldayım Kocaeli'ya da Edirne taraflarında olsa giderdim ama Ankara çok uzak sanırım kafama en çok yatanları seçip pazarlık yapıp öyle karar vereceğim oluşan fiyat farkına göre değerlendireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı