20.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
20.000 TL

MustafaCNKR

Hectopat
Gaming laptop alacağım 20 bin TL bütçem mevcut uzun yıllar kullanabileceğim bir şey olsun istiyorum birkaç tane laptop buldum ama kimisinin işlemcisi kötü ekran kartı iyi kimisinin tam tersi ekran kartlarında şöyle bir sıkıntı var GTX 1660 olanı alırsam VRAM'i yüksek ama RTX teknolojisi yok RTX 3050 olanı alırsam VRAM'i düşük kalıyor bu yüzden arada kaldım bir de Acer var RTX 3060 var sistemde ama Acer işte pek güvenemiyor insan.
Almayı düşündüğüm laptopların listesi bu:
Ayrıca önerebileceğiniz sistemler varsa önerirseniz çok mutlu olurum. Masaüstü almak daha mantıklı ama seyahat halinde olduğum için pratik değil.

10750H işlemcinin de ısınma problemleri var diye biliyorum çok fark olmayacaktır. Hem Acer Nitro kullanırsa yaz aylarında GHz sabitlemesi yapar işlemci 80+ görmez. Aradaki fiyat farkı göz ardı edilemez. Sıcak havalarda GHz sabitlemesi yaparsa işlemci çok ısınmaz. Ilımlı havalarda işlemciyi kısıtlamasız kullanabilir tahminimce.

10750H işlemcinin de ısınma problemleri var diye biliyorum çok fark olmayacaktır. Hem Acer Nitro kullanırsa yaz aylarında GHz sabitlemesi yapar işlemci 80+ görmez. Aradaki fiyat farkı göz ardı edilemez. Sıcak havalarda GHz sabitlemesi yaparsa işlemci çok ısınmaz. Ilımlı havalarda işlemciyi kısıtlamasız kullanabilir tahminimce.

Bana da Acer daha mantıklı geldi ama teknik desteği nasıldır bilmiyorum oyun bilgisayarlarında çok duyduğum bir isim değil ısınmasınıda ek fanla çözmeye çalışırım yaz aylarında kışın pek sorun olacağını zannetmiyorum.

Geri
Yukarı