20.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
Maksimum 20.000 TL

llymbr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.

Laptop almayı düşünüyorum. Amacım, artık kasan eski bilgisayarımı yenilemek, Office programları kullanmak (mühendis, yazılımcı değilim, öğretmenlik için kullanacağım) ve bir de hafta sonları oyun oynayabilmek.

Bütçem maksimum 20 bin TL fakat 15-18bin arası bulabilirsem daha iyi olur.

Çok büyük beklentilerim yok. Kendi çapımda araştırarak ekran kartının önemli olduğunu öğrendim, sanırım GTX 1650 veya RTX 3050 gerekiyormuş, MX450 gibi kartlarda oynamak sıkıntılı oluyormuş (yanılıyorsam düzeltirseniz çok sevinirim).

GTA 5, CS:GO, PUBG, The Sims 4, The Forest gibi oyunlar aklıma ilk gelenler. Çok yüksek performanslı olmasa da arada açıp oynadığımda "öf" dedirtmemesi benim için yeterli olur.

Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum, ben Excalibur bakıyordum fakat fiyatı 16000'den 19 bine fırladı (G770, i5 işlemcili GTX 1650).

Teşekkürler!

Ekleme: Bazen güzel yeni oyunları da oynamak isterim tabii bahsettiklerim dışında, Cyberpunk'ı da merak ediyorum. Oyun çok önemli değil dedim ama o kadar para vermişken biraz da iyi olsa daha iyi sanki.

Son düzenleme:
Merhaba.

Laptop almayı düşünüyorum. Amacım, artık kasan eski bilgisayarımı yenilemek, Office programları kullanmak (mühendis, yazılımcı değilim, öğretmenlik için kullanacağım) ve bir de hafta sonları oyun oynayabilmek.

Bütçem maksimum 20 bin TL fakat 15-18bin arası bulabilirsem daha iyi olur.

Çok büyük beklentilerim yok. Kendi çapımda araştırarak ekran kartının önemli olduğunu öğrendim, sanırım GTX 1650 veya RTX 3050 gerekiyormuş, MX450 gibi kartlarda oynamak sıkıntılı oluyormuş (yanılıyorsam düzeltirseniz çok sevinirim).

GTA 5, CS:GO, PUBG, The Sims 4, The Forest gibi oyunlar aklıma ilk gelenler. Çok yüksek performanslı olmasa da arada açıp oynadığımda "öf" dedirtmemesi benim için yeterli olur.

Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum, ben Excalibur bakıyordum fakat fiyatı 16000'den 19 bine fırladı (G770, i5 işlemcili GTX 1650).

Teşekkürler!
hocam araştırmadım, karşıma bu çıktı özellikleri gayet iyi bana göre bi bakın derim:

Bütçe artarsa:
İkinci el düşünürseniz:

Çok teşekkür ederim. Pek aşmayı düşünmüyorum ama tekrar teşekkür ederim.

Çok fazla masraf etmeyin. https://www.hepsiburada.com/asus-tu...-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000028VLR2 bu bilgisayar tüm ofis programlarını çalıştırabilir, bahsettiğiniz tüm oyunları akıcı bir şekilde oynatabilir.

Fiyatı gerçekten iyiymiş, çok teşekkür ederim, şu an ilk sıraya yerleşti aklımda.

Çok teşekkürler! Technopat ne kadar güzelmiş ya.

Ya ben bugün üye oldum, tek tek teşekkür etmeye çalışırken alıntıla falan yaptım sanırım ahaha. Kusura bakmayın tek tek teşekkür edeyim herkese buradan.

Yeni konular

Geri
Yukarı