20.000 TL monitör dahil sistem önerisi

omer.r

Picopat
Laptopumu satıp masaüstüne geçeceğim. Maksimum 20 bin tl ye önerebileceğiniz monitör dahil bir sistem var mı ? Sistem 3060 Ti ya da 6700 XT ayarında, monitör 1080P ve en az 144 HZ olursa güzel olur.

Kasa iyi gibi de monitörde ölü piksel sorunu çokmuş diye duydum.

@messinicocugu hocam var mı bir önerinin kasa / monitör olarak.

Laptopumu satıp masaüstüne geçeceğim. Maksimum 20 bin tl ye önerebileceğiniz monitör dahil bir sistem var mı ? Sistem 3060 Ti ya da 6700 XT ayarında, monitör 1080P ve en az 144 HZ olursa güzel olur.

Bu ikisi iyi hocam. Ryzen 5 5600X için soğutucu öneririm, stok soğutucu yetmeyebilir. Mesela buna bakılabilir:

Samsung VA alınmaz uzak durun.

Bütçeyi biraz daha zorlarsak 3070'li bir sistem bulunabilir mi ?

Bu ikisi iyi hocam. Ryzen 5 5600X için soğutucu öneririm, stok soğutucu yetmeyebilir. Mesela buna bakılabilir:

Ekledim favorilere hocam.

Bütçeyi biraz daha zorlarsak 3070'li bir sistem bulunabilir mi ?

Ekledim favorilere hocam.
RTX 3070'li sistemler daha da pahalı, bu bütçeye en fazla RTX 3060 TI geliyor. RTX 3070 için bazı parçalardan ve ekran kartının kalitesinden (soğutma kalitesi vs.) kısarak toplayabilirsiniz ama pek de önermiyorum çünkü bütçeyi yükselttiğinizde @messinicocugu hocamın attığı RX 6800 (RTX 3070 TI ile eşit) sistem var ve parçaları da kaliteli (ona rağmen RTX 3070 sistemlerden daha ucuz.) Bu arada RX 6700 XT da RTX 3060 TI'ye eşit. Maalesef NVIDIA sistemler pahalı hocam.

Yani bütçeyi aşmadan buna bakılabilir:
Ryzen 5 5600X için soğutucu:

Bütçeyi aşabilirseniz buna bakılabilir:
i5-12400F'in stok soğutucusu yeterli oluyor genelde ancak RX 6800 sistemi alacaksanız bu kadar para vermişken bir soğutucu da alınabilir:

Hocam Curved monitör öneriniz var mı bundan bağımsız ?
Hocam curved monitörler hakkında bir fikrim yok, kullanmıyorum. Başkaları yardımcı olabilir curved monitör için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı