20.000 TL oyun ve yayın bilgisayarı önerisi

3060 ama işte. Bana sorarsan çöp. Onun yerine 3060 Ti 8 GB VRAM çok daha iyi işler başaracaktır. Ama öyle heveslenmiş demek ki.

2K da her oyunu Ray Tracing açık oynuyorum.(Ray Tracing var olan oyunlarda).Metro Exodus yüksek grafikli sürümü mesela. 2K da Full+Full da oynadım. Ne VRAM'i zorladı (yarısını anca yedi) ne de FPS'i (stabil +100-110 arası aldım). Ekran kartım 3070 Ti.

Şu anlık yetiyor da ilerisi için konuştum ben UE5 ile gelecek oyunlar çok VRAM yiyecek.

3060 ama işte. Bana sorarsan çöp. Onun yerine 3060 Ti 8 GB VRAM çok daha iyi işler başaracaktır. Ama öyle heveslenmiş demek ki.
12 Gb ekran kartına bence de gerek yok. 5600x ve 3060 Ti + 16 Gb RAM ile 1080p'de uzun süre rahat edilebilir ama yayın olayına hiç girmediğim için o konuda ahkam kesemem. Bildiğim kadarıyla bir çok yayıncı 3700x ve 32 Gb RAM kullanıyor; Ekran kartının RAM miktarı çok da mühim değil(?)

Şu anlık yetiyor da ilerisi için konuştum ben UE5 ile gelecek oyunlar çok VRAM yiyecek.

Hocam VRAM'i etkileyen en önemli şey uzaklıktır. Uzaklığı az biraz kısarsın grafiğe abanırsın sorun yaşamazsın diye düşünüyorum. Her türlü 3060 Ti 8 GB 3060 12 GB'tan iyi performans sergileyecektir.
12 GB ekran kartına bence de gerek yok. 5600X ve 3060 Ti + 16 GB RAM ile 1080P'de uzun süre rahat edilebilir ama yayın olayına hiç girmediğim için o konuda ahkam kesemem. Bildiğim kadarıyla birçok yayıncı 3700X ve 32 GB RAM kullanıyor; ekran kartının RAM miktarı çok da mühim değil(?)

Hocam sağda solda duymuş o da bilmiyor. VRAM önemsiz yayın ve oyun için.

Hocam VRAM'i etkileyen en önemli şey uzaklıktır. Uzaklığı az biraz kısarsın grafiğe abanırsın sorun yaşamazsın diye düşünüyorum. Her türlü 3060 Ti 8 GB 3060 12 GB'tan iyi performans sergileyecektir.

Zaten o konuda sana katılıyorum 3060 için 12 GB gereksiz her türlü 3060 Ti alınır onun yerine.

VRAM önemli bir şey değil ki aslında. Cidden anlamsız yani oyun oynayacak birinin bu kadar VRAM'e hiçbir zaman ihtiyacı olmayacak ve evet bu bütçe çok az.

Tamam kankam bütçe çok az :D ulan 60 bin diyorsun bir de hayatta bir bilgisayara o kadar para vermem.

Hocam sağda solda duymuş o da bilmiyor. VRAM önemsiz yayın ve oyun için.

Aynen sağda solda duydum :D

Tamam kankam bütçe çok az :D ulan 60 bin diyorsun bir de hayatta bir bilgisayara o kadar para vermem.

Aynen sağda solda duydum :D

4K yayın açıyorum evde açabiliyorum. 1000 uploadım var. Ve evet bahsettiğin para hepi topu 1150 dolar yapar ki bu benim senelik FIFA'ya verdiğim paranın yarısı. VRAM'im de 8 bu arada.

Özgüvenle alakasını anlamadım? Bahsettiğin para iPhone 13 parası değil. Top level cihaz istiyorsun. 12 GB VRAM'li kötü kart alacağına düzgün kart al diyorum. Ya da bütçeni arttır düzgün kart bakalım diyorum.

Geri
Yukarı