20.000 TL PC Toplama

Beni yaklaşık 3-5 yıl arası yeni çıkan oyunları ultra'da götürebilecek bir PC toplamayı düşünüyorum. Kasa ve monitör dahil fakat monitör o kadar pahalı olmasına gerek yok. Ekran kartı ile uyumlu olsa iyi olur. Tavsiye verecek arkadaşların kasaya yoğunlaşmasını istiyorum. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst Seviye Oyun – 4KRyzenSkylake-X
İşlemciAMD Ryzen 7 1800XIntel Core i7-7820X
AnakartASUS ROG Crosshair VI HeroMSI X299 Gaming Pro Carbon
BellekG.Skill Trident Z 16GB Kit 3000 MHz CL15 RGBHyperX Predator Black 32GB Quad Kit 3000 MHz CL15
Ortak Bileşenler
Ekran KartıMSI GTX 1080 Ti Gaming X 11G
DepolamaToshiba 3,5″ 4TB X300 7200 RPM
SSDSamsung 960 EVO NVMe M.2 250GB
KasaCooler Master MasterCase Pro 6
Güç KaynağıCorsair RM750x 80 PLUS GOLD
SoğutmaCorsair Hydro H110i
Fiyat:10.000 TL12.000 TL
+ MonitörASUS 27” PG27AQ – 4K, G-Sync 4.000 TL
[TBODY] [/TBODY]

O kadar para vermem. Normal 6 binlik sistem toplarım. Her sene ekran kartımı satıp bir üst modelini alırdım.

Kasaya çok bir para vermezdim en fazla 350 TL.

Güç kaynağını iyi bir şey alırdım. 600 - 700 TL

Ryzen toplardım. 1070 alırdım bu kartı satması daha kolay.

Monitorü de kalan bütçeye göre alırdım. Buna da çok para vermezdim.

850 Evo SSD bile yetiyor.

Akıllı oynardım.

@Mr_YAMYAM I7 6850K yerine 1800X daha doğru bir tercih. Ayrıca bu kadar pahalı bir sistem almasına da gerek yok.
20.000TL olarak belirtilmiş bir sistem için ilk seçenek anakartlardır. Uzun soluklu ve iş yapabilme kabiliyeti de gözönünde bulundurulursa çift işlemcili anakartlar mecburidir. Tek işlemcili anakartlar kısa sürede işlevselliğini yitirmektedir.
AMD tabanında iyi kalite anakartlar son derece pahalıdır. Üstelik amaca uygun bulabilmek oldukça zordur. Çoğu kullanıcılar ucuz anakart seçimlerinden dolayı AMD işlemcilerden yeterli performansı alamamaktadır. AMD işlemciler ucuz olsa da, anakartlar için ödenecek ücretler neredeyse intel tabanıyla eşdeğer fiyata gelmektedir.
10.000TL lik sistem toplayıp, bir iki senede çöp olmaktansa bilinçli bir sistem toplanarak 5-10 sene kullanmak daha mantıklıdır. Mademki 20.000TL bütçe belirtilmiş, ben de akla en yatkın seçeneği bildirdim.
NOT:
Yeni nesil İ5 işlemciler için çıkartılmış çift CPU'lu anakartlar olduğu duyumunu aldım. Ancak henüz araştırmadım. Böyle birşey mümkünse, bütçe biraz daha aşağı çekilerek, diğer donanımların da üst seviye olması düşünülebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı