20.000 TL PC veya PS5

Bütçe
20.000 TL

PizzaTime

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarımda oyunları düşük ayarlarda oynamaktan sıkıldığımdan dolayı sonunda adam akıllı bir performans verebilecek bir cihaza geçmeye karar verdim. Malum fiyatlar her geçen gün arttığından dolayı bu konuyu da bir an önce aradan çıkarmayı düşünüyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi bütçem maksimum 20 bin TL. Fiyat performans açısından makul olduğu taktirde bütçeyi 3.000 TL civarı daha zorlayabilirim. Ek olarak kendi odamda olacağımdan dolayı bir de linkte bıraktığım gibi bir monitör almayı düşünüyorum Huawei Mateview Gt 27" Monitör Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL, başka öneriniz varsa ona da açığım tabi.

Oynadığım oyunlar genelde hikaye ağırlıklı (Souls oyunları, Witcher 3, Red Dead Redemption, God of War, yeni Resident Evil oyunları, Nier, Spider-Man, Devil May Cry 5 gibi) olacağından dolayı Tekken 7 dışında online, veya FPS oyunları oynamayı düşünmüyorum. Açıkçası konsolda oyun fiyatları pahalı olmasından dolayı daha düne kadar PC'ye kesin gözüyle bakıyordum, fakat gelen yeni PS Plus sisteminden sonra PS5'te bana cazip gelmeye başladı. PC veya konsoldan birini şimdi aldığım taktirde diğerini önümüzdeki sene alacağım, yani fiyat performans açısından şu an hangisinin daha mantıklı olacağını hesaba katarak öneride bulunursanız sevinirim. Açıkçası konuyla ilgili kafam çok karışık, yardımlarınız için şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Aman hocam Türkiye'de konsolardan özellikle şu zamanda uzak durucaksın. Konsolu alsan bile bu sefer oyunlara para kalmıyor her türlü masraf. :D Alın bilgisayarı geçin yıllarca rahat kullanırsın baktın bir parçası eskimeye başladı direk değiştirirsin.

Aman hocam Türkiye'de konsolardan özellikle şu zamanda uzak durucaksın. Konsolu alsan bile bu sefer oyunlara para kalmıyor her türlü masraf. :D Alın bilgisayarı geçin yıllarca rahat kullanırsın baktın bir parçası eskimeye başladı direk değiştirirsin.
Öncelikle yanıtınız için teşekkürler. Aslında konuyu açtığımda belirttiğim gibi ben de aynı şekilde düşünüyordum, fakat yenilenen PS plus sistemi yıllık 460 TL'ye exclusive oyunlar dahil 700'ün üstünde oyuna erişim sağladığı için ikilimde kaldım. PC'nin de kendine göre artıları var tabi. O yüzden kafalar baya karışık :/

Öncelikle yanıtınız için teşekkürler. Aslında konuyu açtığımda belirttiğim gibi ben de aynı şekilde düşünüyordum, fakat yenilenen PS plus sistemi yıllık 460 TL'ye exclusive oyunlar dahil 700'ün üstünde oyuna erişim sağladığı için ikilimde kaldım. PC'nin de kendine göre artıları var tabi. O yüzden kafalar baya karışık :/
Olabilir hocam ama konsoların oyun oynatma ömrü bilgisayarlardan az oluyor. İyi bütçeyle alınan bir bilgisayarı 10 yıl sonraki oyunları yine düşük ayarlarda falan oynarsın ama konsol öyle olmuyor. Ama biraz daha sizin tarzınıza bağlı hocam benim hayatım bilgisayarlarda geçti ve açıkçası konsolarda rahat edemiyorum bu yüzden hayatımda hiç konsol alacağımı sanmıyorum. Ha yok diyorsan ben konsoları severim alabilirsin. Sonuçta farklılık oluyor her yer bilgisayar kaynıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı