20.000 TL sistem önerisi

frieda

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, benim PC hakkında bayağı soru işaretim var. Kendim 3 senedir APU işlemci kullanıyorum ve istediğim oyunları oynayamıyorum. Birkaç aydır güzel bir hazır PC bakıyorum ama içime sinen bulamadım. Hazır kasaların her parçası çok iyi olmadığı için kafama uyan bir şeyler toplarken fiyat 23-24K'yı aştığından ne yapacağımı bilemedim. Özellik olarak NVIDIA ekran kartı almak istiyordum ancak VRAM'in yetersiz olduğunu söylediler fakat AMD ekran kartına pek ısınamıyorum (bir sorun çıkarsa kendim müdahale edemem) ve hiçbir bilgim yok açıkçası AMD hakkında. Performans açısından AMD iyi ama görüntü ve yazılımsal açısından NVIDIA daha kaliteli. Bütçe 20.000'e kadar ama daha uygun F/P bir şey olursa daha iyi olur (15-18k arası olursa) çünkü soğutucu da almayı düşünüyorum, onun için de öneri verirseniz çok sevinirim. 3-4 sene beni götürse yeter. Her oyunu oynamayı (FPS, hikaye) ve bazen yayın açmayı düşünüyorum. Teşekkürler.

Kendi sistemim:

RAM: Ballistix 300MHz 8 GB.
Anakart: BIOSTAR B365mhc Intel LGA1151 DDR4 Micro ATX.
İşlemci: Intel(R) Celeron(R) G4930 CPU @ 3.20GHz 3.20 GHz islemci.
M.2 SSD: Goodram PC500 ssdpr-PC500-01T-80 PCI Express 3.0. 1 TB M.2 SSD (yeni almıştım)
Kasa: darkFlash 650W Pollux mesh LED fanlı ATX kasa.

NVIDIA isterseniz (Evet, farkındayım. VRAM yetersiz.):

AMD:

Merhaba, benim PC hakkında bayağı soru işaretim var. Kendim 3 senedir APU işlemci kullanıyorum ve istediğim oyunları oynayamıyorum. Birkaç aydır güzel bir hazır PC bakıyorum ama içime sinen bulamadım. Hazır kasaların her parçası çok iyi olmadığı için kafama uyan bir şeyler toplarken fiyat 23-24K'yı aştığından ne yapacağımı bilemedim. Özellik olarak NVIDIA ekran kartı almak istiyordum ancak VRAM'in yetersiz olduğunu söylediler fakat AMD ekran kartına pek ısınamıyorum (bir sorun çıkarsa kendim müdahale edemem) ve hiçbir bilgim yok açıkçası AMD hakkında. Performans açısından AMD iyi ama görüntü ve yazılımsal açısından NVIDIA daha kaliteli. Bütçe 20.000'e kadar ama daha uygun F/P bir şey olursa daha iyi olur (15-18k arası olursa) çünkü soğutucu da almayı düşünüyorum, onun için de öneri verirseniz çok sevinirim. 3-4 sene beni götürse yeter. Her oyunu oynamayı (FPS, hikaye) ve bazen yayın açmayı düşünüyorum. Teşekkürler.

Kendi sistemim:

RAM: Ballistix 300MHz 8 GB.
Anakart: BIOSTAR B365mhc Intel LGA1151 DDR4 Micro ATX.
İşlemci: Intel(R) Celeron(R) G4930 CPU @ 3.20GHz 3.20 GHz islemci.
M.2 SSD: Goodram PC500 ssdpr-PC500-01T-80 PCI Express 3.0. 1 TB M.2 SSD (yeni almıştım)
Kasa: darkFlash 650W Pollux mesh LED fanlı ATX kasa.

MUGELLO-6700XT / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

buna bazı özelleştirme yaparak alabilirsiniz
anakart: ASUS PRIME B550M-A/CSM
ssd: Kingston NV2 1TB
bu ikisini seçseniz yeter ben aynı şekilde kullanıyorum tek fark anakart csm değil hiç bir sorun da yaşamadım. Anakartı kesin yükseltin 2 m2 girişi oluyo, 1tb ucuza geliyor zaten sistem de sizdekini de takarsanız çok daha iyi olur. Dediğim özelleştirmeleri yaparsanız 16.900 tl oluyor ama ekran kartının kampanyası var 725 tl de iade alıyorsunuz diye biliyorum oyun olarak da şu ekonomide tek bir oyun almak biraz zor game pass alabilirsin bir çok oyun var içinde.

NVIDIA isterseniz (Evet, farkındayım. VRAM yetersiz.):

AMD:

ben 3060ın 12gblik versiyonlarını görmüştüm de onlar daha iyi olmaz mı?

MUGELLO-6700XT / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

buna bazı özelleştirme yaparak alabilirsiniz
anakart: ASUS PRIME B550M-A/CSM
ssd: Kingston NV2 1TB
bu ikisini seçseniz yeter ben aynı şekilde kullanıyorum tek fark anakart csm değil hiç bir sorun da yaşamadım. Anakartı kesin yükseltin 2 m2 girişi oluyo, 1tb ucuza geliyor zaten sistem de sizdekini de takarsanız çok daha iyi olur. Dediğim özelleştirmeleri yaparsanız 16.900 tl oluyor ama ekran kartının kampanyası var 725 tl de iade alıyorsunuz diye biliyorum oyun olarak da şu ekonomide tek bir oyun almak biraz zor game pass alabilirsin bir çok oyun var içinde
benim sistemimdeki ssd için kötü demişlerdi açıkçası yeni aldığım için tekrar alasım yok. Amd ekran kartıyla alakalı gerçekten hiç problem yaşamadınız mı? ben bir de video kayıtları, edit ve yayın tarzı şeyleri başlangıç seviyesinde yapmak istediğim için çok kararsız kalmıştım. Oyun kısmına gelecek olursak ben zamların geleceğini bildiğimden birkaç senedir alabildiğim kadar almaya çalıştım uygun oldu ama xboxa da bakacağım çünkü daha ellemediğim çok oyun var bilgisayarım kötü olduğu için

VRAM düşük ama RX 7600'ün VRAM'leri yeni nesil. Bunu alın. Çöp parça yok.
vrami düşük olduğu için biraz tereddütte kaldım açıkçası bu kart yeni çıkmıştı sanırsam, onun yerine 3060 12gb almak daha mantıklı olmaz mı? yeni olması performansı ve vram doluluğunu olumlu yönde mi etkiliyor?

vrami düşük olduğu için biraz tereddütte kaldım açıkçası bu kart yeni çıkmıştı sanırsam, onun yerine 3060 12gb almak daha mantıklı olmaz mı? yeni olması performansı ve vram doluluğunu olumlu yönde mi etkiliyor?
3060'ın 12 GB olmasının sebebi; mining yapanların kartı satın alması içindi. Bu kadar kapital bir firmadan kart almam, alana da saygım yok. Teşekkürler.

Benim sistemimdeki SSD için kötü demişlerdi açıkçası yeni aldığım için tekrar alasım yok. AMD ekran kartıyla alakalı gerçekten hiç problem yaşamadınız mı? Ben bir de video kayıtları, edit ve yayın tarzı şeyleri başlangıç seviyesinde yapmak istediğim için çok kararsız kalmıştım. Oyun kısmına gelecek olursak ben zamların geleceğini bildiğimden birkaç senedir alabildiğim kadar almaya çalıştım uygun oldu ama xboxa da bakacağım çünkü daha ellemediğim çok oyun var bilgisayarım kötü olduğu için.

Hiçbir sorun yaşamadım 6700'ü çok uzun süredir kullanmıyorum ama bundan önce de AMD kullanıyordum onda da hiçbir sorun yaşamamıştım zaten AMD ekran kartlarında sorunlar biraz daha eski nesillerden kalan algılar daha sonra çıkanlarda çok az var zaten yapmak istediğiniz işleri de rahat yaparsınız diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı