20.000 TL televizyon önerisi

Rizacan67

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Çeyiz için televizyon alacağım. Bu televizyon için 20.000 TL bütçem mevcut. Evim şu an mevcut bir televizyon yok genelde bilgisayarda bir şeyler izliyorum. Bu yüzden herhangi bir televizyonu aldığım WoW diyeceğime eminim ama uzun süreli ve güzel deneyim sunacak bir televizyon aramaya kalktığımda birçok seçenek ve problem ortaya çıkıyor. Televizyonu kullanım amacım şu an için dizi, film ve konsol olacak ama ileride ailem geldiğin veya uzun süreli misafir geldiğinde normal yayın izleyeceğiz. Uzun süreli araştırmalarımda normal yayın izleyecekseniz OLED alınmaz yanar diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum. Media mark üzerinden gidip birçok televizyonu inceledim OLED ve QLED siyahlar falan gözüme çok farklı gelmedi o yüzden siyah mevzusuna takılmıyorum genel amacım uzun süreli olsun, güzel bir görüntüde film ve dizi izlerken içine alacak bir televizyon arıyorum. Ben aşağıda baktığım modelleri yazacağım sizlerden de değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

55QN90a Samsung.
55X90j Sony.
55 LG C1.

Son düzenleme:
LG C1 aralarından en iyisi, Samsung'a göre görüntü kalitesi ve daha iyi siyah performansı var, Dolby Vision ve kumandası da artı sayılır. Eksi tarafı burn-in tehlikesi ve parlaklığının az olması.
Sony bu modellerin çok daha gerisinde.
Diğeri içinde parlaklığı çok diyorlar ama herhâlde onu ayarlardan falan kısabilirim.

Geri
Yukarı