20.000 TL'ye kadar laptop önerisi

• Konuyu başlatan lormy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 745
Biliyor musun saymadım ama fazlası var eksiği yok. Emin ol. Eğlencesine bakmıyorum bu işle uğraşıyorum.

Bu işle uğraşan adamın uğraştığı alanla ilgili bu kadar cahil olmasıda ayri ironik, ama profilde yaş 16 yaziyor neyle uğraştığınida merak ediyorum 😂 en fazla laptop senin eline geçmiştir tamam. Premium sınıfı markalarda bellidir zaten, hepsinin üst bir serisi vardır HP'de Omen, Lenovo'da Legion ASUS'da zeyphrusun üst kasaları gibi, eline çokça laptop geçtiyse bunlarida bilmen lazım sanki ama kolay gelsin sana.

Bu işle uğraşan adamın uğraştığı alanla ilgili bu kadar cahil olmasıda ayri ironik, ama profilde yaş 16 yaziyor neyle uğraştığınida merak ediyorum 😂 en fazla laptop senin eline geçmiştir tamam. Premium sınıfı markalarda bellidir zaten, hepsinin üst bir serisi vardır HP'de Omen, Lenovo'da Legion ASUS'da zeyphrusun üst kasaları gibi, eline çokça laptop geçtiyse bunlarida bilmen lazım sanki ama kolay gelsin sana.

Premium anlayışını merak ediyorum. 20 bin liralık laptopu 40 bin liralık bir laptop ile kıyaslamıyosunuzdur. Aynı segmentte Acer Nitro gibi laptoplar var ve kalitesiz plastik kullanıyorlar. 20-25 bin fiyat aralığına göre gayet Premium bir cihaz nitekim Premium cihaz sadece kasanın plastik olmasından geçmiyor. Profil görüntülemesini kısıtlamışsınız 10 yaşında olup olmadığınızı nereden bileyim. Siz 16 yaşında babanızın verdiği harçlığa muhtaç geziniyor olabilirsiniz ama benim birden çok işim var. Ayrıca ben bu işle uğraşırken kendim gibi genç insanlara da denk geldim. Evde oturup baba parası yeme konusunda size başarılar. Konuyu takipten çıkıyorum.

Premium anlayışını merak ediyorum. 20 bin liralık laptopu 40 bin liralık bir laptop ile kıyaslamıyosunuzdur. Aynı segmentte Acer Nitro gibi laptoplar var ve kalitesiz plastik kullanıyorlar. 20-25 bin fiyat aralığına göre gayet Premium bir cihaz nitekim Premium cihaz sadece kasanın plastik olmasından geçmiyor. Profil görüntülemesini kısıtlamışsınız 10 yaşında olup olmadığınızı nereden bileyim. Siz 16 yaşında babanızın verdiği harçlığa muhtaç geziniyor olabilirsiniz ama benim birden çok işim var. Ayrıca ben bu işle uğraşırken kendim gibi genç insanlara da denk geldim. Evde oturup baba parası yeme konusunda size başarılar. Konuyu takipten çıkıyorum.

Aynen babamın verdiği harclığa mahcup geziniyorum, hem sanayide çalışıp hem de okuyan birisiyim, hedef mesleğim için de hem laptoplarla ilgileniyorum hem de araştırmayı seviyorum. Nasıl bir hikaye kurduysaniz aynen baba parası yiyorum, bu arada Premium onca şeyi var diyorsan açıkla bakalım en basitinden attığın Victus'un paneli nasılmış bak bir, yazılım desen Omen Gaming Hub kullaniyor cihaz, daha bir sürü şeye girilirde bunu başka cihazlarda iyi yapıyor seni yormamak için paylaşayım hatta sitesinde verilen panel hakkındaki bilgiyi:

Screenshot_20221001-171422~2.png

Eğer laptoplarla haşır neşirsen az çok biliyorsun diye umuyorum, en basitinden bu bütçedeki ipgden örnek vereyim 300 nit %100 sRGB panel kullanıyor, kasa olarak daha iyi ayni bütçede cihaz göster dersen yukarıdaki zeyphrus önünde, kullanilan materyale ve genel kalitesine bak bakayım, diğer cihazlarla karşılaştırma yapmadım Premium cihazlara örnek verdim orada da, her neyse tekrardan size kolay gelsin diyorum😃

Bu cihazin ekrani 60Hz diye hatırlıyorum, GPU'su 75W biraz da fazla ısınıyor Gaming cihazlara nazaran. Taşınabilirlik pil ömrü ve performansi beraber istiyorsanız güzel seçenek.

Sitesinden baktım 144Hz bir model daha var onun gerçekten 60 Hz ekranı var onu tercih etmedim zaten. Onun haricinde %100 oyun temelli olmayı düşünmüyorum zaten Max Valorant CS:GO oynayan birisiyim ısınma konusunda çok sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum harici soğutucuyla falan dengeleyeceğimi umuyorum.
Premium kasa konusunda da zaten bu ürünü beğenme sebebim bu modelin kasası gerçekten diğer ürünlere nazaran çok daha iyi diğer Gaming'lerde malum maalesef alüminyum alaşım vs kullanılıyor genel olarak bildiğim kadarıyla.
Kafama takılan tek şey 14" problem yaratır mı tek korkum o.

Oyun odaklı olmadığından sana macbook air alamanı tavsiye ederim. Öğrenci kampanyası ile 2. nesil airpods sahibi olursun.
Genel anlamda windows bir bilgisayara göre çok daha uzun yıllar kullanırsın.
"Eğitim amaçlı bilgisayar alıyorum Benim için önemli olan pil,hafiflik,kalite ve uzun ömürülük. Ara sıra da CS gibi oyunlar oynarım" diyorsan macbook air m1'i almanı tavsiye ederim. Zira intel işlemcilere göre çok daha hızlı. 1,29 kg ağırlığında ve 15 saate kadar pil ömrü sunuyor. Bütçeni 23.999TL'ye çıkarabilirsen M2 almanı tavsiye ederim. M2 de 18 saate kadar pil ömrü sunuyor.

"Günlük hayatımda yoğun olarak oyun oynarım. Önceliğim önce oyun sonra eğitim." gibi bir şey diyorsan bu önerimi dikkate almayabilirsin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı