20.000TL bütçe ile alınabilecek oyun ve iş için laptop önerisi

f7techno

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. RTX 2060, Ryzen 5 3600'lü sistemim var satıp üzerine para koyup sürekli hareket ediyor olmam sebebi ile laptopa geçeceğim. Alacağım cihazı oyun oynamak, grafik tasarım işlerimi yapmak ve yazılım için kullanacağım. Performans olarak şu anki bilgisayarımın çok da altında kalmayacak bir laptop arayışına girdim. 3050 Ti ekran kartlı, i5-12500h veya Ryzen 7 6800h işlemcili, 16 GB RAM'li HP ve ASUS marka laptoplara denk geldim ve en mantıklı seçenekler bunlarmış gibi geldi. Modelleri; ASUS TUF Gaming A15 FA507RE-HN034 ve HP 6G0F1EA victus 16-D1023NT. Öncelikle bunlardan hangisi oyunlarda daha performanslıdır? Diğer sorum ise bu fiyatlara daha iyi bir seçenek var mıdır? Şimdiden teşekkür ediyorum.

RTX 3060'lı bir laptop alın kesinlikle. Örneğin şu laptop bazı geceler 20 bin liralara düşüyor.

Veya Acer de alabilirsiniz.

Hp Omen seçeneğiniz de var, bu bilgisayar da oldukça iyidir.

RTX 3060'lı bir laptop alın kesinlikle. Örneğin şu laptop bazı geceler 20 bin liralara düşüyor.

Veya Acer de alabilirsiniz.

HP Omen seçeneğiniz de var, bu bilgisayar da oldukça iyidir.

Ryzen 5 5600h ile Ryzen 5 3600 performansı yakalayabilir miyim ki? Daha iyi işlemcisi olsa 3050 Ti kurtarmaz mı beni bilemedim. Sonuçta render alacağım işler de yapacağım oyun dışında.

Ryzen 5 5600h ile Ryzen 5 3600 performansı yakalayabilir miyim ki? Daha iyi işlemcisi olsa 3050 Ti kurtarmaz mı beni bilemedim. Sonuçta render alacağım işler de yapacağım oyun dışında.
3050 serisinde VRAM'in 4GB olması çok büyük problem. 5600H de oldukça iyi bir işlemcidir. Evet 12500H daha iyi bir işlemci fakat ekran kartından çok kısmanız gerekiyor bu işlemciyi almak için. Bence 5600H de işinizi hayli hayli görür.

Hocam tasarımda işlemci tek çekirdek gücü önemli burada arkadaşlar hep oyun odaklı bakmış şu an DDR4 RAM'ler piyasadan kalkıyor zaten almışken 12.nesil almanızı öneririm. Hem işlemci tek çekirdek hızı daha hızlı olacak hem DDR5 kullanıp daha hızlı işlerinizi haledeceksiniz. Ekran kartı VRAM 4 GB çok oyun oynamıyorsanız yeterlidir.

Hocam tasarımda işlemci tek çekirdek gücü önemli burada arkadaşlar hep oyun odaklı bakmış şu an DDR4 RAM'ler piyasadan kalkıyor zaten almışken 12.nesil almanızı öneririm. Hem işlemci tek çekirdek hızı daha hızlı olacak hem DDR5 kullanıp daha hızlı işlerinizi haledeceksiniz. Ekran kartı VRAM 4 GB çok oyun oynamıyorsanız yeterlidir.

Yani eskisi kadar oynamıyorum tabii ama bilemedim açıkçası bana da DDR5 sistem almak daha mantıklı geldi gibi.

Yani eskisi kadar oynamıyorum tabii ama bilemedim açıkçası bana da DDR5 sistem almak daha mantıklı geldi gibi.
Neden hem DDR5 hem RTX 3060'ı olan Victus'u düşünmüyorsunuz?

Hocam ddr 5 ile ddr 4e göre zaten min 10 FPS fazla alacaksınız bana kalırsa rtx 3050 ti modeli size yetecektir.
Hani nerde 10 FPS?
photo_2022-07-01_14-51-58.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı