20.000TL ile 25.000TL arası laptop önerisi

HeraldV

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba,

Daha önce Monster Tulpar T5 21.7 ve MSI Leopard GP66 modellerini deneme fırsatı buldum. Fakat ikisinde de hem fabrikasyon hem de aşırı derecede ısınma problemi olduğu için iade ettim. Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz, yük altında bile çok fazla ısınmayan bir laptop önerebilir misiniz? (Çok fazladan kasıt 90 derece ve üstü)

Tercihen i7 veya Ryzen 9 işlemci ve RTX3060 veya RTX3070 olmasını tercih ediyorum.

Bulduğum ürünler bunlar.

Teşekkürler.

Bunun soğutması daha iyi ama eski nesil işlemci var.

Bunun soğutması daha iyi ama eski nesil işlemci var.

Teşekkürler, MSI dan biraz dilim yandı açıkcası. GP66 Modelini kullanıyordum ve boştayken 75-85 derece işlemci sıcaklığı vardı.

Geri verdiklerinizden GP66 çok iyi soğutmaya sahip.

Yük altındayken harici bir soğutma yöntemi kullanmazsanız zaten hemen hemen hepsi 90 dereceyi aşacaktır. Bir başka çözüm ihtiyaçlarınız doğrultusunda undervolt etmek olabilir.

Sürekli yük altında mı bulunacak bu aldığınız cihaz? Ne için kullanacaksınız?

Yük altındayken harici bir soğutma yöntemi kullanmazsanız zaten hemen hemen hepsi 90 dereceyi aşacaktır.

Katılıyorum. Bilgisayarın altına soğutucu koydunuz mu? Benim bilgisayarım da 97 dereceleri görüyordu, soğutucu üstüne koyunca 70-75 civarlarında olmaya başladı.

Yük altındayken harici bir soğutma yöntemi kullanmazsanız zaten hemen hemen hepsi 90 dereceyi aşacaktır. Bir başka çözüm ihtiyaçlarınız doğrultusunda undervolt etmek olabilir.

Fabrikasyon olarak sorunluydu hocam. Cihaz yük altında değilken çıkıyordu o derecelere. O yüzden iade ettim.

Mobil uygulama geliştirme, Makina öğrenmesi ve oyun.
Katılıyorum. Bilgisayarın altına soğutucu koydunuz mu? Benim bilgisayarım da 97 dereceleri görüyordu, soğutucu üstüne koyunca 70-75 civarlarında olmaya başladı.
Soğutucu ile kullanıyordum evet.

Fabrikasyon olarak sorunluydu hocam. Cihaz yük altında değilken çıkıyordu o derecelere. O yüzden iade ettim.

Mobil uygulama geliştirme, Makina öğrenmesi ve oyun.

Soğutucu ile kullanıyordum evet.
Şu an performans en iyi olan laptop kuşkusuz yeni M1 Pro ve M1 Max çipli Macbook'lar. Ama Windows bir model istiyorsanız ve hemen ihtiyacınız yoksa bence biraz bekleyin çünkü şu an stokların yenilendiği bir dönemdeyiz. Ayrıca önümüzde ki ay kara cuma indirimleri de başlayacak.

Şu an performans en iyi olan laptop kuşkusuz yeni M1 Pro ve M1 Max çipli Macbook'lar. Ama Windows bir model istiyorsanız ve hemen ihtiyacınız yoksa bence biraz bekleyin çünkü şu an stokların yenilendiği bir dönemdeyiz. Ayrıca önümüzde ki ay kara cuma indirimleri de başlayacak.

Doların durumu peki?

Selamlar
T5 21.7 hakkındaki deneyimlerinizden bahseder misiniz ? önümüzdeki hafta stokları gelirse almayı düşünüyorum.

Selamlar.
T5 21.7 hakkındaki deneyimlerinizden bahseder misiniz? Önümüzdeki hafta stokları gelirse almayı düşünüyorum.

Hocam verdikleri cihaz sürekli kitlendiği için 3-4 kere servise verdim. Format falan attılar, donanım testine soktular ama işe yaramadı. Ardından yenisini verdiler. Fakat hala kitlenmeye devam ediyordu bende iade ettim. meğerse yeni diye verdikleri bilgisayar, daha önce iade eden başka birine aitmiş. Seri numarası sorgusunda çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı