20-25 bin TL Gaming laptop önerisi

Lenovo Legion. Servisi de iyi derler

Bu fiyat aralığında Legion varsa onun linkini atar mısın hocam?

Şu an okudum bütün cevapları da konunun altında adamın çektiği sıkıntıyı anlayıp cevap atan neredeyse kimse yok gibi. Biri gelip Acer Nitro 5 linki bırakıp hiçbir şey yazmadan gitmiş. Birisi Dell'in en sıkıntılı modelinin linkini bırakıp hiçbir şey yazmamış. Lenovo Legion yazanlar link bırakmamış. 1-2 tane Acer hakkında deneyimlerini belirtip yardımcı olacak yorum atan arkadaşlar dışında bu kadar insan nasıl anlamıyor adamın açıkça yazdığı şeyleri çok şaşırıyorum.

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır deliler gibi araştırma yapıyorum. 20-25k arası bir Gaming bilgisayar için ve neredeyse piyasadaki her modelin seri numaralarına kadar ezberledim. ASUS TUF çok ısınıyor, Monster'dan çok şikayet var çok ses çıkarıyor, Acer ve Casper ikilisinden bahsetmiyorum bile, 3050 ve 3050 Ti ekran kartlarında kronik sorunlar var 4 GB VRAM yetmiyor falan filan kafam gerçekten aşırı fazla şişti. Yalvarırım bir yardımcı olun güzel ısınmayan, aldıktan 1 yıl sonra bozulmayan laptop bulayım.
Al bunu hocam biraz daha koy rakipsiz

Monster Tulpar T7 v24.2.1 kullanıyorum.
Alalı yaklaşık 1 sene oldu. Çok şükür bir sorunla karşılaşmadım. Isınma sorununu ise şu şekilde aşıyorum;
Cihazı "Performans" modunda değil, "Normal" modda kullanıyorum. Oyun grafiklerim (A.C. Valhalla, RDR 2 gibi en güncel oyunlar) en üst seviyede olmasına rağmen performans sorunu yaşamıyorum. Tek sorun FPS genel olarak 40 ile 110 arasında geziyor. Takılma, donma gibi sorunlar kesinlikle yok.
Avantajı ise sıcaklığın asla ve asla 75 santigrat dereceyi geçmemesi.

Bütün laptoplar ısınır kankam. Yeni nesil ekran kartı ve işlemciler de bu durum normal. Sistem düşmesini istemiyorsan, HP Victus serisi düşünebilirsin. Yüksek sistem, orta seviye kasa kalitesi. Eğer dersen ki kasa da sağlam olsun, sistem biraz düşse de olur. O durumda da Asus ROG serisi veya MSI Katana serisinin laptoplarına bütçene uygun bakabilirsin. Hani MSI da alsan, HP de alsan, Asus da alsan, bir süre sonra zaten ısınma seviyeleri normal olarak artacak. Kasa kalitesi o zamanı uzatır.

Edit: Isınması belli bir seviyeye kadar performansı etkilemez.

Bende Nitro 5'in i5 9300H ve RTX 2060'lı modeli var 2K'da oyun oynayınca işlemci 70dereceleri geçmiyor 1080P'de ise 80'lerde dolaşıyor ki 80dereceler bile maalesef yeni oyuncu laptopları için normal. Soğutma performansı olarak ise oyun oynadıktan 2-3 dk sonra fanlar otomatik modda işlemci 40derecelere düşüyor yani Acer tavsiye ederim hatta Acer'ın (Nitro 5 ve üstü) ve ASUS'ların (TUF ve üstü) 2022 kasalarında MUX var bence bunlara yönel. Ayrıca laptop kullanırken boşta ise güç tasarrufunda kullan oyun oynarkende işlemci yükü azalcağı için 2K'da oyna cihazın bakım döngüsünü uzatırsın.

Donanım arşivi'nin yeni bir videosu var. Isınmayan laptoplar üretilmeye başladı bu gezegende. Şanslısın denk gelmişsin. Onlara bir bak.

Aynı durumu bende yaşıyorum laptop bulamıyorum en son masaüstü toplayın dedim ama şimdi de RTX 4000 vs RX 7000 çıkacak işlemci olarak Intel 13. nesil ve AMD 7000 serisi çıkacak. Bekliyorum şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı