20-30 bin TL arası Gaming laptop önerisi

Bütçe
20,000-30,000

RuinedMeyus

Centipat
Daha fazla  
2 yıl sonra üniversiteye gideceğim ve şimdiden bir laptop almayı düşünüyorum. Elimde 20-30k arası bir para var. Hem oyun için hem de yazılım (siber güvenlik, pentesting) için güzel bir laptop arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu olabilir.

Ekran kartı tarafında daha güçlü bir şey istersen.
Bunun bu versiyonu 22-23 bin TL'ye stoklara tekrar gelebilir. Ama 4060 versiyonu da yine bunun gibi 28-29 bin TL'den stoklara gelebilir. Takip edip onu da alabilirsin. İşlemci ise 12500H ile denk.

Bütçen artarsa bu da olabilir. RTX4060 ile bazı oyunlarda denk bazılarında geçiyor. Ancak bunu almanın diğer Asus'u almana avantajlı çıkaracak şey ise 7735HS ile 12700H arasındaki güç farkı.

Belki @Artoria Pendragon hocamın bildiği daha avantajlı ürünler öneriler vardır.

Bu olabilir.

Ekran kartı tarafında daha güçlü bir şey istersen.
Bunun bu versiyonu 22-23 bin TL'ye stoklara tekrar gelebilir. Ama 4060 versiyonu da yine bunun gibi 28-29 bin TL'den stoklara gelebilir. Takip edip onu da alabilirsin. İşlemci ise 12500H ile denk.

Bütçen artarsa bu da olabilir. RTX4060 ile bazı oyunlarda denk bazılarında geçiyor. Ancak bunu almanın diğer ASUS'u almana avantajlı çıkaracak şey ise 7735HS ile 12700H arasındaki güç farkı.

Belki @Artoria Pendragon hocamın bildiği daha avantajlı ürünler öneriler vardır.

4050 ile 4060 arasında ne kadar performans farkı var?

Dediğim gibi evet 7735HS güçlü ancak 12700H çok daha güçlü. Asus TUF eğer tekrar stoklara daha düşük bir fiyattan gelirse kesinlikle tercih edilebilir. Attığımdan bin lira daha uyguna buldum burada. Bir kaç gün takip edip araştırma yapıp sonra alabilirsin ya da sen bilirsin.

@RuinedMeyus
4060 modelini burada buldum. Eğer bütçen varsa direkt al hocam. Ne olacağı belli değil.

Dediğim gibi evet 7735HS güçlü ancak 12700H çok daha güçlü. ASUS TUF eğer tekrar stoklara daha düşük bir fiyattan gelirse kesinlikle tercih edilebilir. Attığımdan bin lira daha uyguna buldum burada. Birkaç gün takip edip araştırma yapıp sonra alabilirsin ya da sen bilirsin.

@RuinedMeyus
4060 modelini burada buldum. Eğer bütçen varsa direkt al hocam. Ne olacağı belli değil.

Tamamdır teşekkürler.

Dediğim gibi evet 7735HS güçlü ancak 12700H çok daha güçlü. ASUS TUF eğer tekrar stoklara daha düşük bir fiyattan gelirse kesinlikle tercih edilebilir. Attığımdan bin lira daha uyguna buldum burada. Birkaç gün takip edip araştırma yapıp sonra alabilirsin ya da sen bilirsin.

@RuinedMeyus

4050 olanı alıp RAM ve HDD takviyesi yapsam nasıl olur sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı