20 bin TL altı İstasyonlu robot süğürge önerisi

• Konuyu başlatan vKai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Merhaba. Evimizin konumundan dolayı çok fazla tozlanma oluyor artık bıktım robot süpürge arıyorum. İstasyonlu olması önemli odamı her gün süpürmeme rağmen 1 avuç toz çıktığından hazne ile uğraşmak istemiyorum. Bütçe maksimum 20k fakat 15 16 ya bulsam aşırı güzel olur. Aklımda şu 2 model var biraz araştırdığım da roborock çok fazla önerildi fakat arada 4K fiyat farkı var değer mi sizce? Ya da farklı istasyonlu model önerebilecek var mı?

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu​

Roborock S7+ İstasyonlu Robot Süpürge​

Benim evim de çok aşırı tozlanan bir ev S7 Sonic kullanıyorum toz ve su haznesi 3-4 günde anca doluyor/bitiyor çıkartıp temizlemesi ve suyu tekrar doldurup aparatları yerine takması 5 dakika sürüyor bu nedenle istasyon çok boş ve gereksiz bir aparat geliyor bana. Şu an MediaMarkt'de indirim var +3 yıl garanti uzatma ve 3. yıl pil değişimi için 1599TL ilave ödüyorsunuz bu paketi de muhakkak alın. Kısacası tavsiyem istasyonsuz almanızdır arada ki fiyat farkına kesinlikle değmez.

Ek olarak robot supürge de roborockdan şaşmayın hocam.

Stoklar anlık olarak güncelleniyor. Şu an tükendi yazısına aldırmayın açıyorlar stokları.

Ailecek bunu kullanıyoruz; 180 dakika çalışma süresi, lazer haritalama metodu var :

R1 Pro versiyonu da var, ona da bakabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam Pro versiyonunda çalışma süresi daha uzun. (Başka özellikleri de olabilir, tam hatırlayamadım.)

Kendi deneyimimle konusayim, bence robot supurge evde hayvan yoksa gereksiz. Zira bu fiyata alinan bir supurge asla bir Dyson V15 kadar iyi temizlik saglayamiyor ozellikle de halilarda. Tam bir toz dusmani. Ustelik kablosuz ve hafif oldugu icin supurmesi hem cok rahat hem de cok kisa suruyor. Benim tavsiyem evde bu tarz bir supurgeniz yoksa bu parayi robot supurgeye harcamamaniz yonunde.

Zira bu fiyata alınan bir süpürge asla bir Dyson V15 kadar iyi temizlik sağlayamıyor, özellikle de halılarda.
Zaten bu tip robot süpürgelerin halılarda/paspaslarda kullanılması pek önerilmez. Tam olarak önerilmez demeyelim de, az çok işlevi olduğu için tam verim alınamıyor. Anca parkelerde veya çıplak alanlarda kullanılacak bir alet. Tüm robot süpürgeler için söylüyorum tabii...

Zaten bu tip robot süpürgelerin halılarda/paspaslarda kullanılması pek önerilmez. Tam olarak önerilmez demeyelim de, az çok işlevi olduğu için tam verim alınamıyor. Anca parkelerde veya çıplak alanlarda kullanılacak bir alet. Tüm robot süpürgeler için söylüyorum tabii...

Dogrudur ama cogu kisi bunun farkinda olmadan alip supurge her yeri cok iyi temizleyecek saniyor, sonra hayal kirikligina ugruyorlar maalesef.

Benim evim de çok aşırı tozlanan bir ev S7 Sonic kullanıyorum toz ve su haznesi 3-4 günde anca doluyor/bitiyor çıkartıp temizlemesi ve suyu tekrar doldurup aparatları yerine takması 5 dakika sürüyor bu nedenle istasyon çok boş ve gereksiz bir aparat geliyor bana. Şu an MediaMarkt'de indirim var +3 yıl garanti uzatma ve 3. yıl pil değişimi için 1599TL ilave ödüyorsunuz bu paketi de muhakkak alın. Kısacası tavsiyem istasyonsuz almanızdır arada ki fiyat farkına kesinlikle değmez.

Ek olarak robot supürge de roborockdan şaşmayın hocam.

Stoklar anlık olarak güncelleniyor. Şu an tükendi yazısına aldırmayın açıyorlar stokları.

Roborock S7 ile Q7 arasında kaldım. Q7 de emiş gücü 4500'e çıkıyor biraz daha mantıklı geldi.

Kendi deneyimimle konusayim, bence robot supurge evde hayvan yoksa gereksiz. Zira bu fiyata alinan bir supurge asla bir dyson V15 kadar iyi temizlik saglayamiyor ozellikle de halilarda. Tam bir toz dusmani. Ustelik kablosuz ve hafif oldugu icin supurmesi hem cok rahat hem de cok kisa suruyor. Benim tavsiyem evde bu tarz bir supurgeniz yoksa bu parayi robot supurgeye harcamamaniz yonunde.

Dyson V15 var her akşam kendim odamın tozunu alıyorum minibüs yolunda olduğumuzdan dolayı aşırı tozlanma oluyor sadece tozunu alsın ve eve paspas atsın yeter kafasındayım evde halı durumu çok az direk parkeyi temizlemesi için bakıyorum. Ki zaten bir süpürge ile karşılaştırmak biraz saçma gelıyor. Haftanın her günü toz alıp 1 gün detaylı temizlik yapıyorum robot süpürgeden beklentim haftanın her günü süpürme yerine 2 günde 1 ya da 3 günde 1'e düşürmek.

Roborock S7 ile Q7 arasında kaldım. Q7 de emiş gücü 4500'e çıkıyor biraz daha mantıklı geldi.

Dyson V15 var her akşam kendim odamın tozunu alıyorum minibüs yolunda olduğumuzdan dolayı aşırı tozlanma oluyor sadece tozunu alsın ve eve paspas atsın yeter kafasındayım evde halı durumu çok az direk parkeyi temizlemesi için bakıyorum. Ki zaten bir süpürge ile karşılaştırmak biraz saçma gelıyor. Haftanın her günü toz alıp 1 gün detaylı temizlik yapıyorum robot süpürgeden beklentim haftanın her günü süpürme yerine 2 günde 1 ya da 3 günde 1'e düşürmek.

Elde V15 tarzi bir supurge varsa dediginiz mantikli. Ben de zaten bu tarz bir supurgeniz yoksa diye belirtmistim. Hayirli olsun simdiden. Tozlanma icin hepa filtreli hava temizleyicilere de bakabilirsiniz. Ozellikle yattiginiz odada cehreyi 180 derece degistiriyor cok tozlanan ortamlarda.

Elde V15 tarzi bir supurge varsa dediginiz mantikli. Ben de zaten bu tarz bir supurgeniz yoksa diye belirtmistim. Hayirli olsun simdiden. Tozlanma icin hepa filtreli hava temizleyicilere de bakabilirsiniz. Ozellikle yattiginiz odada cehreyi 180 derece degistiriyor cok tozlanan ortamlarda.

Dyson hava temizleyicisine baktım alerjim var ama üst düzey değil burun tıkanıklığı vs var o kadar para verip işe yaramaması yerine direk robot süpürge alıp en kötü evi temizletirim kafasındayım.

Dyson hava temizleyicisine baktım alerjim var ama üst düzey değil burun tıkanıklığı vs var o kadar para verip işe yaramaması yerine direk robot süpürge alıp en kötü evi temizletirim kafasındayım.

Hava temizleyicilerinde supurgede oldugu kadar fark yok. Dyson'a cikmaya gerek yok onlar cok pahali. Bu iki modele bakabilirsiniz ozellikle Xiaomi modeli fiyatina gore isini iyi yapiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı