20 bin TL civarı Gaming laptop önerisi

Bütçe
20000-25000

Erayv7

Centipat
Daha fazla  
Beni 4-5 yıl idare edecek bir Gaming laptop arıyorum. Önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu fiyata kaçırılmaz. DDR5 olması, 12. nesil işlemci olması bunlar daha pahalı modellerde bile olmuyor.

Bu fiyata kaçırılmaz. DDR5 olması, 12. nesil işlemci olması bunlar daha pahalı modellerde bile olmuyor.
hocam ben de almayı düşünüyorum da 8 GB RAM olması dezavantaj yaratır mı? Yükseltmek gerekir mi? Serviste mi sadece yükseltilir?

Hocam ben de almayı düşünüyorum da 8 GB RAM olması dezavantaj yaratır mı? Yükseltmek gerekir mi? Serviste mi sadece yükseltilir?

8 GB DDR5 RAM'i kendiniz alıyorsunuz hocam. Yükseltme işini evde de yaparsınız kolay iş.

Hocam 250nit ekran biraz sıkıntı.

Hocam bu arada RTX 30 serisi laptop alırken ekran kartının güç tüketimine dikkat etmenizi öneririm. Misal bende RTX 3060 130W var çoğu 3070'den daha iyi performans veriyor. 3060LARIn performansına buradan bakabilirsiniz:

3060 130W'lar pahalı oluyor genelde hocam be.

Vatan'da satılan Victus 16 i5 12500h rtx3060'lı modelini ben de tavsiye ederim, ancak kullanıcı değilim, potansiyel kullanıcıyım. Bir süredir devam eden yoğun bir araştırma sürecinin ardından bu üründe karar kıldım.

Soğutması güzel denilen, hem iş hem oyun için uygun, sınıfındaki en çeşitli giriş/çıkış portlarını sunan, uzun ömürlü olacakmış izlenimi veren bir ürün, en azından yabancı ve yerli kaynaklardan benim çıkarımım bu doğrultuda. Giriş seviyesi 144Hz ekran ve 8 GB ram olması biraz can sıkıcı ama fiyat/performans cezbedici, mecbur ilerde bir 8'lik daha takacağız.

Unutmadan, Vatan gece indirimlerinde almaya çalışın, 2000 TL'ye yakın indirim oluyor genelde.

Geri
Yukarı