20 bin TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
20.000 TL

3050 Ti'a o para verilmez.

Bende Bunun DDR5 sistemlisi var 3060'lı. SSD de Yeni nesil oluyor Samsung 7000 okuma 5500 yazma.
Laptop çok memnunum alacaksa DDR5 alsın. DDR4 sisteme yatırım yapmak mantıklı olmaz.
3060 Ti'li 11400Fli kasadan Laptopa geçtim. 2K monitörde 75 FPS veren oyunlar 110FPS'lere çıktı 12700h ile 3060 la DDR5 sistem. Fark ediyor.

HP istemiyorsan buna bak.

3050'ye de 20K verilmez hocam :(

20 bin TL aşmayan, Clevo kasa olmayan, istemediğim markalar: HP, Casper, Honor... Işıklı klavye, ağırlık önemli değil, Gaming bir laptop önerisi istiyorum.

Monster 2060'lı laptop kullandım 2 yıl. Şimdi HP Victus kullanıyorum.
Sana tavsiyem markaya bakma özelliğe bak.
Önemli olan barındırdığı özellikler. Kasa kalitesini umursama.
Hepsi plastik kasa zaten yeterli düzeyde.
Excalibur olur Monster olur HP olur. HP'nin tecrübesi diğerlerine göre çok yüksek yani tasarımları daha kompakt oluyor ama Monster ında ekran ışığı yüksekti mesela.
İşlemci Ve ekran kartına odaklan bence. Kasalar fark etmiyor.
Kasa farkı istiyorsan ASUS veya MSI gibi markalara yöneleceksin. Sırf kasa farkına 10 bin TL fazla ödeyeceksin. Gerek yok. Onlarında modası geçiyor sonra özellikleri neyse ona göre değeri kalıyor.

Arkadaşlar önerdiğinizden dolayı çok teşekkür ederim. Clevo kasa laptoplar ile ilgili endişeleri duydum. Clevo olmasa iyi olur. Arkadaşım dediği istemeyen marka HP idi. Belki HP markalı laptoplar olur. bakarız 🙂

+8gb ram
17.500 tl fiyat bir laptop alacaktım niye dislike attı. ne olduğu açıklayabilir misiniz?

Son düzenleme:
Arkadaşlar önerdiğinizden dolayı çok teşekkür ederim. Clevo kasa laptoplar ile ilgili endişeleri duydum. Clevo olmasa iyi olur. Arkadaşım dediği istemeyen marka HP idi. Belki HP markalı laptoplar olur. Bakarız 🙂

HP markası da kalite kalite model üretiyor düşük kalitede olanları da var yüksek te. Arkadaşın Eskiden HP kullandıysa şu an 2023 ve yeni modellerle eskilerin arasında fark var.
Dediğim gibi malzeme kalitesi veya kasada şekil şukul olsun istiyorsan ASUS ROG ve MSI'ın çok kazık modellerini biliyorum.
Örneğin:
DDR4 MSI catana laptop 3050 Ti'li 45 bin TL.
Benim laptop HP Victus DDR5 RAM DDR5 SSD ve anakart ve 12700H 3060 ekran kartlı. 29bin civarı.

Kasa olarak da çok ince bunun içinde 3060 nasıl sığmış şaşırırsınız. Bu özelliklerde laptop bu incelikte ve klavyesi çok iyi.

Kötü olan özellikleri webcam ve ekran ışığı 250 nit ama yetiyor bana. Monştörle kullanıyorum ama güneşe çıkmayacaksan 250 nit parlaklık fazla bile kısıyorum onu bile ben.

Fifa 23 2K da 130 fps ortalama. Forza Horizon 5 110-120 arası Fps alıyorum. valorant 350-400 fps arası
Bu benim için bir rekor. yani 3060 laptopa göre beklemediğim düzeyde.
çünkü 2060 lı laptop 3060ti ve 3070li li kasa kullandım hepsini satıp bu laptopu aldım biraz daha düşük fps beklerdim ama çok daha üst seviye bir sistem almışım. 12700h de çok farketti sanırım.

tavsiye ederim.

Son düzenleme:
HP markası da kalite kalite model üretiyor düşük kalitede olanları da var yüksek te. Arkadaşın Eskiden HP kullandıysa şu an 2023 ve yeni modellerle eskilerin arasında fark var.
Dediğim gibi malzeme kalitesi veya kasada şekil şukul olsun istiyorsan ASUS ROG ve MSI'ın çok kazık modellerini biliyorum.
Örneğin:
DDR4 MSI catana laptop 3050 Ti'li 45 bin TL.
Benim laptop HP Victus DDR5 RAM DDR5 SSD ve anakart ve 12700H 3060 ekran kartlı. 29bin civarı.

Kasa olarak da çok ince bunun içinde 3060 nasıl sığmış şaşırırsınız. Bu özelliklerde laptop bu incelikte ve klavyesi çok iyi.

Kötü olan özellikleri webcam ve ekran ışığı 250 nit ama yetiyor bana. Monştörle kullanıyorum ama güneşe çıkmayacaksan 250 nit parlaklık fazla bile kısıyorum onu bile ben.

Fifa 23 2K da 130 fps ortalama. Forza Horizon 5 110-120 arası Fps alıyorum. valorant 350-400 fps arası
Bu benim için bir rekor. yani 3060 laptopa göre beklemediğim düzeyde.
çünkü 2060 lı laptop 3060ti ve 3070li li kasa kullandım hepsini satıp bu laptopu aldım biraz daha düşük fps beklerdim ama çok daha üst seviye bir sistem almışım. 12700h de çok farketti sanırım.

tavsiye ederim.
Peki fazla FPS önemli değil. 60 FPS oynatan tüm oyunları bir laptop lazım. Arkadaşımın babasını bütçe fazla aşan laptop almaya izin vermiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı