20 bin TL laptop önerisi

Bütçe
20000 TL
Bildiğim kadarıyla Acer Nitro 5 düzgün bir sistem. Sizin oyun ve yazılım işlerinizi görecek kadar alana, RAM miktarına ve işlemciye sahip. Alternatif olarak şuna bakın derim:
6gb ekran kartı olması çok önemli benim için. Çok fazla oyun oynamaya vaktim zaten olmaz 3-4 saat civarı oynayabilirim diye düşünüyorum.

Üniversite sonucum belli olunca, bir bilgisayar gerekli olacağından arayışa geçtim. Bütçem bu kadar bin lira falan oynayabilir ama daha fazla değil. İlginiz için sağ olun.

İs ve ders bakimindan alinabilir en iyi bilgisayar diyebilirim.

Oyunda oynayacaksiniz ve performans istiyorsaniz bunu dusunmeden alabilirsiniz.

Bahsedilen tüm gaming laptoplar ısınır. Arkadaşlar yanlış bilgi vermektense hiç vermemek daha iyidir. Bu bütçede alabileceğiniz 3060'lı laptoplar maalesef sınırlı. HP Omen 15, Lenovo ideapad gaming 3 ve Acer Nitro. Bu üçü arasından bütçeniz yetiyorsa en mantıklı tercih Omen olacaktır. Panel kalitesi, kasa yapısı ve ekran kartı değerleri gayet iyidir. Isınmaya gelince yaz ayındayız. Bu bütçede her laptop ısınır, işlemcisi 90-95 derece arası görüyordu. Bir arkadaş boost ayarlarını agresiften dengeliye çekince 90 derece altını görmeye başladı. Performans kaybı yaşamadan. Lenovo'yu tercih edebilirsiniz, fakat SsD ve TDP degerleri açısından Omen daha önde. Acer hem panel, hem kasa yapısı olarak geride. Donanım olarak Dual Channel var. Yani ileride 16GB ram takviyesi yapmanız gerekir tam randıman almak için. İncelemelerini izleyin laptopların, kafanıza yatanı alın. Beğenmezseniz iade edebilirsiniz sonuç olarak.

Bahsedilen tüm gaming laptoplar ısınır. Arkadaşlar yanlış bilgi vermektense hiç vermemek daha iyidir. Bu bütçede alabileceğiniz 3060'lı laptoplar maalesef sınırlı. HP Omen 15, Lenovo ideapad gaming 3 ve Acer Nitro. Bu üçü arasından bütçeniz yetiyorsa en mantıklı tercih Omen olacaktır. Panel kalitesi, kasa yapısı ve ekran kartı değerleri gayet iyidir. Isınmaya gelince yaz ayındayız. Bu bütçede her laptop ısınır, işlemcisi 90-95 derece arası görüyordu. Bir arkadaş boost ayarlarını agresiften dengeliye çekince 90 derece altını görmeye başladı. Performans kaybı yaşamadan. Lenovo'yu tercih edebilirsiniz, fakat SsD ve TDP degerleri açısından Omen daha önde. Acer hem panel, hem kasa yapısı olarak geride. Donanım olarak Dual Channel var. Yani ileride 16GB ram takviyesi yapmanız gerekir tam randıman almak için. İncelemelerini izleyin laptopların, kafanıza yatanı alın. Beğenmezseniz iade edebilirsiniz sonuç olarak.
Forumdada güvenebileceğiniz kişiler, en azından benim bildiğim @Artoria Pendragon hocam ve @messinicocugu hocamdır. Her gördüğünüze inanmayın. Benim yazdıklarım bile geçerli. Her ürün aynı olacak değil, teknoloji biraz şans işi. Ben sadece size öneride bulundum. Son kararı siz verin her zaman.

İs ve ders bakimindan alinabilir en iyi bilgisayar diyebilirim.

Oyunda oynayacaksiniz ve performans istiyorsaniz bunu dusunmeden alabilirsiniz.
20 bin bütçede oyun oynayacaksa 3050ti tercih etmesine gerek yok. Daha iyi öneriler var hocam yukarıda.

Yeni konular

Geri
Yukarı