20 bin TL oyun yapma ve veri analizi için laptop önerisi

Bütçe
20.000
Yok yapma kısmı değil düşündüren dosyayı flasha nasıl yükleyecem diye düşündüm dos kullanmadım önceden o açıdan emin olamadım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki konudan alakasız olacak umarım kurallara aykırı değildir. Şimdi win 10 için bildiğim kadarıyla windowsun kendi sitesinden iso indirip kuruyoruz. Bu işle. Korsana girmiyor. Sonrasında lisans anahtarını girmezsek arkaplan kişiselleştirme vs dışında ne sorunu oluyor onu bilmiyorum mesela ben. Yani microsoftun sitesinden win iso indirip kurdum diyelim anahtar girmezsem ne gibi bir sorun oluyor bilginiz var mı? Ona göre freedos alabilirim. Açıkçası bu konularda bilgi eksikliğim olduğu için freedos olmasın istedim. Çok kötü anlattım ama anlamışsınızdır siz demek istediğimi :)

Peki konudan alakasız olacak umarım kurallara aykırı değildir. Şimdi win 10 için bildiğim kadarıyla windowsun kendi sitesinden iso indirip kuruyoruz. Bu işle. Korsana girmiyor. Sonrasında lisans anahtarını girmezsek arkaplan kişiselleştirme vs dışında ne sorunu oluyor onu bilmiyorum mesela ben. Yani microsoftun sitesinden win iso indirip kurdum diyelim anahtar girmezsem ne gibi bir sorun oluyor bilginiz var mı? Ona göre freedos alabilirim. Açıkçası bu konularda bilgi eksikliğim olduğu için freedos olmasın istedim. Çok kötü anlattım ama anlamışsınızdır siz demek istediğimi :)
Anahtar girmezsen kişiselleştirme olmuyor o kadar.

İnternet kafeye git onlar da hazırlayabilirler.
Hocam peki şimdi bir hp önerildi bi de şu acer önerdiniz

Hp gpu da acer cpu da daha gelişmiş sanırım. Oyun işleri.için gpu sap ,veri işleme vs için cpu öncelikli sanırım. Bu doğrultuda hangisi daha makul bir seçim olur. Atıyorum 3050 gpu da iş görür işlemcisi iyi olanı al mı dersiniz yoksa, işlemci ikisi içinde yeterli gpu için hp al mı dersiniz? 3050 ile 3060 arasında ne kadarlık bir performans farkı olur? Dediğim gibi oyun oynamayı değil yapmayı düşünüyorum muhtemelen 2d yaparım ama 3d de olabilir kesin karar vermedim

Yeni konular

Geri
Yukarı