20 dakikada bir internet kopuyor

kerem_34

Hectopat
Merhabalar. Son iki aydır ciddi internet sorunları yaşıyorum. İnternetim 20 dakikada bir kopuyor ve modemi yeniden başlatmadığım sürece indirme hızı 0.5 Mbps gibi değerlerde kalıyor. Modemi yeniden başlatınca sorun düzeliyor ancak 20-25 dakika sonra yine kopuyor.
Ttelekom'u aradığımda suçu her zaman olduğu gibi modeme atıyorlar ve "sistemde hat değerleriniz normal." diyorlar.
Modem: DSL-N16
Hat değerleri:

1636135171468.png

Bu hat değerleri sizce nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerler normal fakat upstream dBleri biraz yüksek ama sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
Wi-Fi ile mi yoksa Ethernet ile mi bağlanıyorsunuz?
Wi-Fi ise farklı bir alıcı ile deneyin, Ethernet ise farklı bir kablo ile deneyin

Değerler normal fakat upstream dBleri biraz yüksek ama sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
Wi-Fi ile mi yoksa Ethernet ile mi bağlanıyorsunuz?
Wi-Fi ise farklı bir alıcı ile deneyin, Ethernet ise farklı bir kablo ile deneyin
İki türlü de kopuyor. Farklı bir modemle de deneyeceğim sonucu paylaşırım.

Büyük ihtimalle belli bir süre sonra CRC hataları on binlere veya milyonlara ulaşıyordur bu yüzden kopuyordur internetin. SNR değerin de düşük aslında ama forumda 8 SNR değeri ile stabil internet kullanan arkadaşlar mevcut o yüzden bir şey diyemiyorum. İnternet 0.5 indirme hızına düştüğünde değerlerin tekrardan resmini atabilir misin ?

Cok fazla CRC hatasi almișsınız iç tesisatı kontrol etmekte fayda var.

Aynı fikirdeyim iç tesisat kontrolü yapın sorun hala devam ediyorsa altyapı sağlayıcınız ile görüşün. Müşteri hizmetleri büyük ihtimalle arıza kaydı açacaktır arızanın giderilmesi için gelen ekibe durumu bildirirseniz büyük ihtimalle yardımcı olacaklardır.

Aynı fikirdeyim iç tesisat kontrolü yapın sorun hala devam ediyorsa altyapı sağlayıcınız ile görüşün.
Çok fazla CRC hatası almışsınız iç tesisatı kontrol etmekte fayda var.

İç tesisatta kabloda ek yeri vardı. Orayı çözüp tekrardan daha düzgün bir şekilde ekledim. Bir de farklı bir modeme geçtim. Sorun çözüldü gibi.

1636711352348.png

ZyXEL VMG3312-B10b adlı modemi kullanıyorsunuz sanırım. Yanlış hatırlamıyorsam CRC hataları vs sayfanın alt kısmında yer alıyordu, artış yok ise veya 2-3 saatte 1-2 olarak artıyorsa pek problem yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı